راهکارهای بانکی

راهکارهای بانکی

بانک‌ها و موسسات مالی یکی از سیستم های پرقدرت مالی و کنترل کننده نظام پولی در هر کشوری هستند که با تمامی افراد و اقشار جامعه در تعامل بوده و این امر بانک‌ها را در معرض خطرات متعدد امنیتی قرار داده و باعث شده که این مراکز و موسسات در زمره حساس‌ترین مکان‌ها از لحاظ امنیتی قرار گیرند. راهکارهای بانکی هوشمند برای پروژه های بانکی پاسخگوی تمامی نیازهای امنیتی و نظارتی این بخش ها هستند. این راهکار ها همگام با تکنولوژی های پیشرفته کمک می کنند تا امکانات مالی از شعبات مختلف بانکی گرفته تا صندوق امانات و موارد امنیتی و نظارتی دیگر توسط یک مرکز کنترل و مانیتورینگ زیر نظر باشند. همچنین این امکان را فرآهم نموده تا استفاده از این سیستم ها آسان و به راحتی قابل اجرا، مدیریت و نظارت باشند.

مزایای استفاده در سیستم نظارتی

مزایای استفاده از راهکارهای بانکی در سیستم های نظارتی تصویری بانک ها

 • اطمینان از تامین امنیت کارمندان و مشتریان به صورت شبانه روزی در داخل بانک و محیط پیرامونی
 • جلوگیری از ارتکاب جرم و سرقت در محوطه داخلی و پیرامونی بانک‌ها و موسسات مالی
 • افزایش امنیت در مبادلات مالی و بهبود رضایت‌مندی مشتریان
 • جمع آوری آرشیو تصویری پایدار که در مواقع ضروری به آن مراجعه کرد
 • مدیریت یکپارچه و اساسی تمامی شعبات بانک‌هایی که تحت کنترل سیستم های امنیتی و نظارتی است.
 • به کمک دوربین‌های مداربسته با قابلیت آنالیز تصویر و عملکرد تشخیص چهره، می‌توان مشتریان ویژه و VIP را در زمان ورود به بانک شناسایی کرد و خدمات متمایزی را به آنها ارائه داد.
 • اطلاعات آماری از مراجعین به هر شعبه بانک به کمک آنالیز تصویر هوشمند دوربین مداربسته
 • یکپارچه سازی و قابلیت سازگاری سیستم‌های امنیتی در بانک به منظور افزایش سطح امنیت و مقابله با حوادث
 • ثبت اطلاعات تراکنش و ثبت همزمان یک تصویر واضح چهره، برای زمانی که اختلاف یا سوء تفاهمی با مشتری رخ دهد
 • با نصب دوربین‌های مداربسته هوشمند و تشخیص خودکار پلاک کلیه اتومبیل‌هایی که قصد ورود به محوطه‌های خاص در شعبات بانک را دارند، تردد خودروها در واحد‌های مختلف بانک با راهکارهای بانکی مدیریت می‌شوند.
 • استفاده از دوربین مداربسته با قابلیت آنالیز تصویر و صدا، به صورت هوشمند و استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته برای تشخیص مقابله با نفوذ به یک محدوده، تشخیص شیء رها شده، تشخیص سرقت اشیاء و اموال بانک، تشخیص اجتماع نفرات در یک محدوده شعبه بانک، تشخیص صف طولانی در بانک ، پرسه زدن بیش از حد در یک منطقه حساس مانند دستگاه های خودپرداز بانک، ورود به یک منطقه حساس، فریاد زدن، شمارش نفرات و غیره.
راهکار بانکی در مرکز کنترل و اتاق مانیتورینگ

راهکارهای بانکی در مرکز کنترل و اتاق مانیتورینگ دوربین مداربسته

مدیریت، نظارت و ذخیره‌سازی تصاویر دوربین‌های مداربسته در یک مرکز کنترل بانک، بخش اصلی از سامانه نظارت تصویری در بانک هستند که با توجه به تنوع مدل، کاربردها و توانایی حجم ذخیره سازی دستگاه‌های NVR می‌توان با در نظر گرفتن وسعت شعبه، میزان مراجعه کننده و نیاز بانک را با نرم افزار مدیریت تصویر را به کار گیرند تا جزییات بیشتری را در اختیار مسئولان مجموعه های بانکی قرار دهند.

بنابراین لازم است در سیستم راهکارهای بانکی هوشمند برای مبارزه  کارآمد با خطرات امنیتی و حفاظتی، کنترل‌هایی یکپارچه و خودکارسازی شده در محل قرار گیرند تا تهدیدات شناخته شده و ناشناخته را در هر یک از مراحل حمله شناسایی کرده و از وقوع آنها جلوگیری نماید. چرا که این حملات فقط توسط افراد بیرونی صورت نمی‌گیرند و خود کارمندان بانک هم قادر به انجام آن هستند. به همین دلیل است که نقش یک سیستم کنترل دسترسی قدرتمند در راهکارهای بانکی بسیار پررنگ و حیاتی تلقی می‌گردد. پس در انتخاب تجهیزات و ابزارهای حفاظتی لازم است که کارفرمایان با مشاوران حرفه‌ای در ارتباط باشند تا راهنمایی‌های تخصصی را دریافت کنند. برای این کار کافی است با متخصصان حرفه‌ای مجموعه فرتاک گلوبال ویژن با شماره تماس 02188730400 در تماس باشید تا اطلاعات جامع و ارزشمندی را در رابطه با سیستم های نظارتی و تصویری راهکارهای بانکی در اختیارتان قرار دهند.