دستگاه دود زا ضد سرقت یا مه ساز ضد سرقت

دستگاه دود زا

مه ساز امنیتی (FOG) یا همان نصب سيستم های امنيتی جديد با قابليت توليد مه يكی از راهكارهای موثر برای پيشگيری و مقابله با انواع سرقت در اماكن حساس به لحاظ امنيت است. بهتر است برای ارتقاء امنيت خود پيش از وقوع هرگونه حادثه ناگوار وارد عمل شويم و از دستگاه مه ساز ضد سرقت برای پیشگیری از وقوع حادثه استفاده کنیم.

معمولا همه‌ اصناف دوربین مداربسته، آلارم، آژیر و سیستم های اطلاع رسانی را دارند، اما از نظر فنی این سیستم ها، سیستم ثبت وقایع هستند و  نه دستگاه پیشگیری از سرقت (مه ساز)، سارق اطلاع دارد  که پلیس برای رساندن  نیروهای خود،  نیاز به زمان 5 تا 7 دقیقه‌ای دارد . پس زمان سرقت خود را زیر یک دقیقه برنامه ریزی می‌کند. در این میان دستگاه مه ساز FOG می‌تواند اشیای گرانقیمت مجموعه و یا سازمان را از دید دزدان و سارقان در حین وقوع اتفاق پنهان کند.

سیستم ضد سرقت مه ساز FOG این قدرت و توانایی را به افراد می‌دهد که یک دقیقه زمان سرقت را نیز مدیریت کند و در ظرف کمتر از 10 ثانیه دارایی‌هایتان از دید سارق محو شود، یعنی با خروج مه غلیظ با ماندگاری ۱۵ دقیقه‌ای همه جا پر از مه می‌شود و هیچ چیزی قابل دیدن نیست. پس بنابراین  سارق مجبور به ترک محل سرقت می‌شود.

کاربرد دستگاه مه ساز اعلام سرقت

دستگاه مه ساز اعلام سرقت دستگاهی است که می توان آن را به صورت مکمل با سایر تجهیزات دیگر مانند انواع چشم گیر دزدگیر، آژیر دزدگیر، تلفن کننده‌های ثابت یا سیم کارتی، بلندگوهای بیرونی و سایر متعلقات به پنل مرکزی متصل تا با فرمان دستگاه مرکزی دزدگیر فعال شود.

دستگاه دودساز چگونه کار می کند؟

مه ساز یا دودساز با تولید یک مه غلیظ شبیه به دود سفید رنگ در فضای کار شده، دید سارق را عملا کور کند و مانع از تحرک به موقع برای سرقت گردد. چه بسا با عکس العمل سریع می توان او را به دام انداخت.

دستگاه مه ساز کاربردهای فراوانی دارد که در این مقاله از وبلاگ فرتاک گلوبال ویژن به نحوه کار با دستگاه اشاره می‌کنیم:

در واقع نحوه کار دستگاه مه ساز FOG به صورتی است که در صورت ورود سارق به محل فعال شده و به محض دریافت پالس از پنل مرکزی اعلام سرقت، شروع به خروج مه می‌کند. این مه که در کپسول یا انباره قرار دارد، پس از هربار بایستی دوباره شارژ شود. با این عمل چنانچه سارق از وجود دستگاه دزدگیر با خبر شود، برنامه ریزی خود را برای انجام عملیات جبران ناپذیر سرقت خود در ظرف چند ثانیه را تدارک دیده باشد و بخواهد سریعا از محل متواری شود که با استفاده از سیستم مه ساز می‌توان تا حدودی مانع از این عمل شد.

از کاربردهای مشهود و ملموسی که مه سازهای دزدگیر و اعلام سرقت اماکن دارند، می‌توان به نصب دزدگیر و مه ساز در طلافروشی‌ها، صرافی‌ها، بانک‌ها و در کل مکان‌هایی که احتمال سرقت و دستبرد بالا و در این صورت جبران ناپذیر است، اشاره کرد. هزینه و قیمت دستگاه مه ساز FOG شاید کمی بالا به نظر برسد، اما در عمل با توجه به نقش امنیتی تامین کننده و مکمل آن و کاهش احتمال موفقیت در سرقت توسط سارق، لزوم نصب و استفاده از آن را برای همه مکان ها به خصوص اماکن حساس را چند صد برابر می کند.

ویژگی دستگاه های مه ساز FOG

در دستگاه های مه ساز FOG از یک کپسول استفاده می‌شود که هر کپسول  ۲۰ ثانیه مه تولید می‌کند که در  هر یک ثانیه ۳۰ متر مکعب (10 متر مربع ) را کاور می‌کند. دستگاه دود زا فرکو به وسیله چشمی، پدال و ریموت، کی پد (صفحه رمز دستی)، شاسی روی میز و روی دیوار فعال می‌شود  و این توانایی را دارد که همه این ابزار با هم، همزمان لینک شوند و همچنین  به سیستم ها ی اطلاع رسانی نیز  مثل  آژیر، تلفن کننده، قفل درب، سیستم خاموش کننده لامپ  و غیره اتصال پیدا کنند . این مه کاملا  قابل تنفس است و ایجاد رطوبت نمی‌کند  و هیچ آثار منفی بر روی انسان و اشیاء گران قیمت نخواهد داشت.

در این دستگاه یک شارژر بک آپ وجود دارد که در هنگام قطع برق می‌تواند علیرغم کارکرد طبیعی خود نیز از طریق تلفن کننده به صاحب مغازه اطلاع رسانی کند که برق کلی و دستگاه قطع است.  خوب است بدانید که مه انتشار یافته از قابل تنفس و بدون ضرر است و آثار منفی مثل رطوبت، چربی و لک  برجای نمی گذارد. در این دستگاه قابلیت سفارش  استفاده از مواد دیگر در داخل کپسول مثل گاز خردل و گاز فلفل وجود دارد.

مشخصات فنی دستگاه مه ساز اعلام سرقت

  • نصب دستگاه مه ساز FOG به صورت دیواری و سقفی
  • ظرفیت خروجی دود ۳۰ متر مکعب در ثانیه
  • ظرفیت کپسول ۱/۵ لیتر تحت فشار bar
  • مجهز به ریموت کنترل رادیویی و سنسور PIR
  • قابلیت اتصال به پدال و اتصال به سنسورهای تشخیص حرکت
  • ماکزیمم توان مصرفی دستگاه ۷۵۰ وات **** ولتاژ تغذیه ۲۲۰ ولت متناوب
  • قابلیت اتصال به ماژول GSM یا سیستم حفاظتی جهت برقراری تماس در هنگام فعال شدن
  • دارای باتری پشتیبان با قابلیت تامین انرژی دستگاه به مدت ۲۴ ساعت در حالت آماده به کار

خرید دستگاه مه ساز ضد سرقت

بنابراین برای خرید دستگاه مه ساز FOG یا همان دستگاه دود ساز از محصولات جدید اعلام سرقت ،که از جدیدترین و موثرترین راهکار جهت جلوگیری از سرقت های مسلحانه به شمار می‌رود میتوانید با ما در ارتباط باشید. . این سیستم با تولید مه بسیار غلیظ و متراکم در کمترین زمان ممکن، دید سارق را به طور کامل از بین برده و ابتکار عمل را از او می‌گیرد. در این حالت تنها راه حل ممکن برای سارق فرار از محل خواهد بود. برای خرید دوربین مدار بسته و سیستم های مه ساز اعلام سرقت شما می‌توانید با کارشناسان بخش فروش فرتاک گلوبال ویژن در ارتباط باشید تا راهنمایی و مشاوره های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

به بالای صفحه بردن