راهکارهای فروشگاهی

راهکارهای فروشگاهی

فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها بخش عمده‌ای از ضروریات و مایحتاج زندگی مردم را فراهم می‌کنند، آنها هر روز برای خرید نیازهای خود به این مراکز مراجعه می کنند، از این رو می‌توان گفت که فروشگاه‌ها از مکان‌های بسیار پر تردد هستند لذا این مکان ها همیشه در معرض خطرات مختلفی مانند سرقت، آسیب رساندن به اموال و مواردی شبیه به این قرار هستند که در این میان راهکارهای فروشگاهی به همراه سیستم های تصویری و نظارتی مختلف با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و با قیمت و کیفیت مناسب، نیاز مدیران فروشگاه ها را به خوبی برطرف می‌کنند. مراکز تجاری و فروشگاه ها از مهم ترین مراکزی هستند که نیاز مبرم و همیشگی به نظارت و کنترل توسط دوربین های مداربسته دارند. تجهیزات نظارتی و حفاظتی در فروشگاه ها و مراکز تجاری جهت به حداقل رساندن اشتباهات انسانی در مراودات تجاری و همچنین جلوگیری از سرقت و کنترل و سنجش کار کارمندان نصب می‌گردند.

در واقع دوربین های مداربسته فروشگاهی، نگهبانان خستگی ناپذیر بسیاری از مراکز هستند تا چالش های محتمل را مرتفع سازند. بنابراین با انتخاب صحیح و نصب حرفه‌ای سیستم های دوربین مداربسته، امنیت فروشگاه و مرکز تجاری خود را در بالاترین سطح تجربه کنید. برای حفاظت و نظارت تصویری در محیط فروشگاهی و تجاری دوربین های مداربسته باید دارای خصوصیات خاصی از قبیل قابلیت تشخیص چهره، قابلیت زوم دوربین های بالای صندوق و کیفیت و رزولوشن بالایی باشند.

در راهکارهای فروشگاهی یکی از قسمت‌هایی که لازم است در آن دوربین مداربسته نصب گردد، قسمت صندوق فروشگاه و پیشخوان است که از اهمیت بالایی برخوردار است، در این قسمت معمولا یک دوربین با زاویه بسته و زوم شده برای کنترل دخل فروشگاه و میز پیشخوان مورد استفاده قرار می گیرد، به طوری که آنقدر زاویه دید بسته باشد که چیزی به غیر از محل صندوق و یا میز فروش در تصویر جای نگیرد و یک یا چند دوربین با زاویه دید بسته در سقف رو به روی محل ایستادن مشتری نصب گردد زیرا این دوربین ها جهت تصویر برداری دقیق از چهره و حرکات فرد استفاده می گردد. این دوربین ها معمولا دوربین های Bullet یا Box با لنز وریفوکال است که قابلیت تغییر زاویه دید دوربین را دارند، همچنین برای قسمت مشتریان بهتر است جهت ضبط صدا از میکروفن استفاده گردد و در این حالت می توان مدارک تصویری و صوتی را در مواقع نیاز توامان داشت.

فهرست