راهکار هوشمندسازی

متن سربرگ خود را وارد کنید

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

 

راهکارهای فرتاک گلوبال ویژن

حمل و نقل

 حمل و نقل و داستان‌های ترافیکی در شهرهای بزرگ، روز به روز سنگین‌تر و گاهی غیرقابل کنترل می‌شود. در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی‌ سیستم‌های نظارت تصویری دیگر نمی‌توان اهمیت وجود سیستم دوربین‌های مداربسته در خطوط حمل و نقل زمینی (راه آهن، مترو و تونل‌های زیرزمینی) و فرودگاه‌ها را نادیده گرفت. سیستم‌های نظارت تصویری حمل و نقل، مزایای بسیاری را در اختیار مسافران، اپراتورها و خود شرکت‌های حمل و نقل قرار می‌دهند. مانند جلوگیری از وقوع جرایمی چون سرقت، جلوگیری از آسیب به مسافران، کارکنان و وسایل نقلیه با استفاده از سیستم‌های کنترلی و افزایش امنیت.

قابلیت‌هایی مانند بهینه‌سازی سیستم‌های اضطراری و افزایش سرعت عمل سیستم‌های اخطار، کنترل دائمی و یکپارچه شبکه حمل و نقل، ایجاد امکان تصمیم سازی با تولید و پردازش داده های مکانی و زمانی از بهترین ویژگی‌های راهکار حمل و نقل محسوب می‌شوند.

هتل ها

هتل جایی است که مسافران و توریست‌های داخلی و خارجی برای چند روز  اقامت و استراحت به آنجا می‌‌آیند و  مدیریت هتل باید یک محیط راحت و امن را فراهم کند. سیستم‌ نظارت تصویری در هتل‌ها برای حفظ امنیت جان و اموال مسافران و کارکنان امری ضروری است. از طرفی نظارت بر نحوه عملکرد پرسنل به بهبود تجربه مسافران از هتل و در عین حال افزایش بهره‌وری کارمندان نیز کمک زیادی می‌کند.

در مقایسه با سایر سازمان‌ها و اماکن، بیشتر هتل‌ها دارای ورودی و خروجی‌های محدود و مراجعین زیادی از گروه‌های مختلف به همراه پرسنل بوده و به همین دلیل مدیریت آن امری مشکل و چالشی است. بنابراین با تاکید بر راهکارهای نظارت تصویری در هتل‌ها می‌توان امنیت و مدیریت هتل را به صورت موثر ارتقا داد.

راهکار نظارت تصویری شرکت فرکو در هتل پیشنهاد می‌کند که در اتاق مانیتورینگ یا اتاق سرور این مجموعه، اپراتور از سیستم‌های نظارت تصویری پیشرفته با نرم افزارهای هوشمند استفاده نماید تا با اینکار جستجوی هوشمند با سرعت بیشتر و زمان پاسخگویی کمتر ممکن شود.

صنعتی

مراکز صنعتی و کارخانجات از اماکن وسیع و شلوغی هستند که به دلیل فعالیت‌های تولیدی و صنعتی و سروکار داشتن افراد با تجهیزات و ماشین آلات، در زمره پر‌حادثه‌ترین مکان‌ها قرار دارند. این مکان‌ها به دلیل وسعت زیاد، وجود انبارها و تجهیزات گوناگون از نظر اقتصادی گران‌بها بوده و احتمال سرقت و خرابکاری را نیز در این مراکز صنعتی بالا می‌برد.

پس در این راستا مدیریت و کنترل مراکز صنعتی نیز امری بسیار پیچیده و وقت‌گیر است که به ابزارهای مختلف و انرژی بسیار بالا نیازمند است. با توجه به شناخت مزیت‌ راهکارهای صنعتی در سامانه‌های نظارت تصویری، نصب دوربین‌های مداربسته جهت حفاظت، امنیت و اعلام حریق در کارخانجات و مراکز صنعتی بسیار ضروری است. 

در حال حاضر با توجه به پیشرفت روز افزون سیستم های نظارت تصویری و ظهور تکنولوژی‌های مدرن پردازش تصویر، مدیران مراکز صنعتی بزرگ باید با شرکت‌های پیشرو در حوزه ارائه راه‌کارهای نظارت تصویری صنعتی مذاکره نمایند تا راهکارهای مناسب با توجه به نیاز و بودجه مراکز صنعتی خود را دریافت کنند.

مراکز خرید

این روزها با توجه به افزایش چشمگیر مخاطبان مراکز خرید و مال‌های بزرگ تجاری در سراسر جهان، راهکارهای نظارت تصویر یکی از مهمترین مواردی است که برای مدیریت یک مرکز خرید مورد نیاز است. سیستم‌های نظارت تصویر این مراکز، از لحظه ورود مشتری به آن محل آغاز می‌شود که این ورود از طریق ورودی‌های اصلی و یا پارکینگ صورت خواهد گرفت.

 مراکز خرید نیاز اساسی و همیشگی به نظارت و کنترل توسط دوربین های مداربسته دارند. دوربین های مداربسته و سیستم نظارت تصویر، در مراکز تجاری و اداری جهت به حداقل رساندن اشتباهات انسانی در مراودات تجاری و همچنین جلوگیری از سرقت و کنترل و سنجش کار کارمندان بسیار ضروری است. راهکارهای نظارت تصویر مراکز خرید شرکت فرکو علاوه بر تامین امنیت و امکان نظارت دقیق، به این مراکز در جهت افزایش پتانسیل‌های فروش نیز کمک می‌کند.

نفت و گاز و پتروشیمی

به دلیل ماهیت پرخطر صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، کارکنان و تجهیزات این صنایع هر روز در معرض خطرات ایمنی و امنیتی بسیار و خطرات دیگری همچون سرقت، خرابکاری و فعالیت‌های تروریستی هستند. این محیط‌ها معمولا شرایط پر خطر در مکان‌های دور افتاده را تجربه می‌کنند؛ شرایطی که می‌تواند برای راه اندازی و حفظ و نگهداری تجهیزات حفاظتی مشکل ساز شود.

حال طراحی سیستم حفاظت که بتواند نظارت شبانه روزی با پوششی بالا ارائه دهد، کار ساده‌ای نیست، بلکه پر از چالش و اتفاق‌های عجیب است و برای مقابله با این چالش‌ها در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی می‌توان از تجهیزات نظارت تصویری با کیفیت و قدرتمندی استفاده کرد که برای مقاومت در برابر خطرات مختلف طراحی شده‌اند.

راهکارهای حفاظتی و نظارتی مدیران در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به دنبال روش‌هایی برای کاهش خطر کار، افزایش بهره‌وری و تضمین ایمنی محل کار در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی هستند. علاوه بر این، محافظت از سرمایه‌ها و حفاظت پیرامونی برای تسهیلات نفت و گاز بسیار ضرورت دارد، چرا که تجهیزات گران قیمت این صنعت باید محافظت شود. در قلب برنامه‌های حفاظتی برای این صنعت، راهکارهای نظارت تصویری آنی قرار دارد که بتوانند داده‌های ویدئویی را هوشمندانه آنالیز کنند تا علاوه بر حفظ اولویت‌های حفاظتی، به بهبود تسهیلات نیز کمک کند.

 

درمانی

در راهکارهای درمانی سیستم نظارت تصویر، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی یکی از پر رفت و آمدترین مکان‌های عمومی هستند که افراد زیادی اعم از پزشکان، کارمندان، بیماران و مراجعین در آنجا حضور دارند. این مراکز به عنوان محل‌هایی برای معالجه، بهبود سلامت و آسایش افراد طراحی شدند. پس برای حفاظت از محیط بیمارستان و جلوگیری از اتفاقات چالش برانگیز اورژانسی، نظارت بر عملکرد کارمندان و پزشکان و افزایش بهره‌وری کارمندان، نظارت بیماران و مراقبت از کودکان، جلوگیری از سرقت، تامین امنیت مالی و جانی افراد، جمع‌آوری شواهد و مدارک و مدیریت فضای پارکینگ از جمله دلایل نیاز به سیستم نظارت تصویری در بیمارستان محسوب می‌شوند.

شرکت فرکو در زمینه مشاوره، طراحی، تامین، اجرای سیستم‌های حفاظتی و نظارتی با در نظر گرفتن تمامی چالش‌های موجود در بیمارستان‌ها، راهکار نظارت تصویری جامع و هوشمندی را ارائه کرده تا در آن تمامی بخش‌های بیمارستان را تحت پوشش خود قرار دهد و امنیت را در بالاترین سطح ممکن تامین کند.

مجتمع های مسکونی

سرقت و یا آسیب به اموال عمومی یکی از بزرگترین مشکلاتی است که ساکنین مجتمع های مسکونی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. همچنین با کنترل سیستم های نظارتی دوربین مداربسته مناسب برای مجتمع مسکونی، می‌توان افراد و حیوانات خانگی متعلق به آنان را که گاها در محیط، زباله تولید می‌کنند را شناسایی کرد. تامین امنیت کودکان و محافظت از آنها جهت جلوگیری از ورود به مناطق خطرناک مانند خیابان با کمک دوربین‌های مداربسته بسیار آسان‌تر شده است.

در حال حاضر در ساخت تمامی ساختمان‌های مسکونی استفاده از دوربین مداربسته امری متداول است که با انتخاب مدل‌های متنوع و دقیق، منطبق با نیازهای هر بخش از ساختمان، می‌توان راهکاری با ضریب امنیت بالا و همچنین بودجه‌ای مناسب برای ساختمان تهیه کرد که امنیت ساکنین آن را تضمین نماید.

افزایش عملکرد موثر در تامین امنیت با بهره گیری از هوش مصنوعی و تشخیص چهره به کاربران این امکان را می‌دهد تا تصاویر را با کیفیت بالا مشاهده نموده و در مواقع اضطراری با مراکز مهم اورژانس و امنیتی تماس برقرار کنند.

شرکت فرکو با ارائه یک راهکار بهینه در حوزه نظارت تصویری ساختمان در کنار شما خواهد بود تا بهترین خدمات را دریافت کنید و با خیالی راحت و آسوده امنیت ساختمان خود را به تکنولوژی های پیشرفته روز دنیا بسپارید.

فروشگاه های زنجیره ای

فروشگاه های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها بخش عمده‌ای از ضروریات و مایحتاج زندگی را تامین می‌کنند؛ به طوری که مردم هر روز برای خرید نیازهای خود به این مراکز مراجعه می‌کنند. از این رو می‌توان گفت فروشگاه‌ها از مکان‌های بسیار پرتردد هستند، لذا این مکان‌ها همیشه در معرض خطرات مختلفی مانند سرقت و آسیب  به اموال قرار دارند. بنابراین نیاز مبرم و همیشگی به نظارت و کنترل توسط دوربین های مداربسته در آن‌ها احساس می‌شود.

در این میان راهکارهای فروشگاهی فرکو به همراه سیستم های نظارت تصویری با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، با قیمت و کیفیت مناسب، نیاز مدیران فروشگاه‌ها را به خوبی برطرف می‌کنند.

مراکز آموزشی

دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به مانند بسیاری از مراکز دیگر به دلیل ایجاد امنیت برای دانشجویان، اساتید دانشگاه و بسیاری از مراجعین و پرسنل اداری، نیازمند استفاده از سیستم‌های نظارت تصویر و هوشمند هستند. بسیاری از دانشگاه‌ها می‌توانند جهت مدیریت تردد دانشجویان، اساتید، مهمان‌ها و خودروهای خود از نسخه نرم افزاری و تجهیزات سخت افزاری طراحی شده برای این نوع مراکز استفاده کنند.

از مزایای استفاده از دوربین مداربسته در مراکز دانشگاهی و آموزشی می‌توان به یکپارچه سازی سیستم‌های کنترل تردد جهت سهولت رفت و آمد دانشجویان، اساتید، پرسنل و مهمان‌ها و مانیتورینگ دقیق و کلی سیستم اشاره کرد که با تجهیزات مداربسته در محیط های داخلی و خارجی دانشگاه می‌توان امنیت افراد را تامین نموده، از خشونت و دزدی جلوگیری به عمل آورده و خرابکاری و هزینه‌های ناشی از تعمیرات آنها را به صورت قابل توجهی کاهش داد.

شهرسازی هوشمند

در عصر حاضر با پیدایش مفهوم خانه‌ها و ساختمان‌های هوشمند، تلاش عمده فعالان در زمینه هوشمندسازی به سمت تولید و توسعه محصولات، راهکارها، زیرساخت‌ها و به طور کلی ملزومات اساسی در این عرصه، تمرکز یافته است.

اهمیت مباحثی همچون کاهش خطای انسانی در کنترل و نظارت بر سیستم های امنیتی و ایمنی ساختمان از یک سو و برجسته شدن نقش بهینه سازی مصرف انرژی ساختمان‌ها در پی آزادسازی نرخ حامل‌های انرژی در کشور از سوی دیگر سبب شده تا سیستم های مدیریت هوشمند به عنوان جزء جدایی‌ناپذیر هر صنعت و ساختمانی محسوب شوند.

کارشناسان ما در شرکت فرکو با هوشمندسازی اجزای مختلف ساختمان و یکپارچه سازی آن‌ها، ساختمان‌های معمولی را با استفاده از قابلیت‌های کاربردی به محیطی پویا تبدیل می‌کنند. چرا که هر سازه‌ای عملکرد خاص خود را دارد و اینترنت اشیا و محاسبات ابری، ما را قادر به ارائه روش‌های جدید و ایجاد تغییر در تجربه ساخت ساختمان‌های هوشمند در سراسر ایران می‌کند.

بانک ها

بانک‌ها و موسسات مالی یکی از سیستم های پرقدرت مالی و کنترل کننده نظام پولی در هر کشوری هستند که با تمامی افراد جامعه در تعامل بوده و به این دلیل بانک‌ها بیشتر در معرض خطرات امنیتی قرار دارند و همیشه این مراکز و موسسات در زمره حساس‌ترین مکان‌ها از لحاظ امنیتی قرار گرفته‌اند.

راهکارهای بانکی فرکو تمامی نیازهای امنیتی و نظارتی بخش‌های مختلف بانکی را فراهم می‌کند. این راهکارها همگام با تکنولوژی‌های پیشرفته کمک می‌کنند تا امکانات مالی از شعبات مختلف بانکی گرفته تا صندوق امانات و موارد امنیتی و نظارتی دیگر توسط یک مرکز کنترل و مانیتورینگ زیر نظر باشند.

بنابراین لازم است در سیستم راهکارهای بانکی هوشمند برای مبارزه کارآمد با خطرات امنیتی و حفاظتی، کنترل‌هایی یکپارچه و خودکار در محل قرار گیرند تا تهدیدات شناخته شده و ناشناخته را در هر یک از مراحل حمله شناسایی کرده و از وقوع آنها جلوگیری کنندد.

مراکز عمومی

مراکز عمومی به دلایل متعدد به راهکارهای نظارتی و امنیتی نیازمند است، پاسخگویی به رویدادها و شرایط اضطراری نیاز است که در تمامی این مراکز وجود داشته باشد تا همه افراد امنیت و آرامش را در این مکان‌ها حس کنند. در این میان تراکم جمعیت، شبکه‌های نظارتی گسترده و افزایش مسئولیت‌ها سازمان‌های ایمنی عمومی را در سراسر جهان با ورودی بیش از حد اطلاعات به چالش کشیده است.

امنیت مراکز عمومی به راه‌حل‌های یکپارچه و نوآورانه برای تضمین رفاه و ایمنی جوامع نیاز دارد. شرکت فرکو در ارائه راهکارهای نظارت تصویری برای مراکز عمومی پیشتاز بوده و با ارائه سامانه نظارت تصویری فوق‌العاده، راهکاری قابل رقابت جهت نظارت تصویری در امنیت عمومی و حل مشکلات این مراکز ارائه داده است.

با وجود چنین سیستم‌های امنیتی پیشرفته‌ای که بسیار موشکافانه و دقیق حرکات و اتفاقات را در مراکز عمومی ثبت و ضبط می‌کنند، خطر ارتکاب جرم و خطرات احتمالی در این مراکز به کمترین میزان کاهش پیدا می‌کند.

مراکز تفریحی

همیشه شلوغی و تراکم جمعیت در مراکز تفریحی احتمال وقوع حوادث و سرقت را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. در راستای همین وضعیت بسیاری از سازمان های مربوطه به فکر ایجاد امنیت در اماکن تفریحی هستند. پیشرفت تکنولوژی در سیستم های امنیتی و نظارت تصویر مانند دوربین های مداربسته نقش بسزایی در کنترل امنیت مراکز تفریحی دارند. چرا که از میزان خطاها کاسته و به عنوان یک دستیار مدیریتی وارد عمل می‌شود. دستیاری که می‌تواند به دور از مداخله فیزیکی، نظارت و شناسایی مشتریانی که با سیستم‌های امنیتی می‌آیند را پوشش دهد.

شرکت فرکو با ارائه راهکارهای نظارت تصویری برای مراکز تفریحی از قبیل شهربازی، باشگاه‌ها، سالن‌های کنسرت، استادیوم‌ها و ورزشگاه‌ها، تئاترها، سینما، سالن‌های چند منظوره، زمین‌های بازی، مراکز فرهنگی، فرهنگسراها، مراکز همایش و نمایشگاه و استراحتگاه‌ها امکان برقراری امنیت کامل را ایجاد کرده است.

سازمان‌ها و ارگان‌ها

امروزه سیستم نظارت تصویری و کنترل شرکت‌ها و ادارات به موضوعات مهمی برای سازمان‌‌ها و ارگان‌ها تبدیل شده  و نیاز است تا به هر طریقی امنیت لازم در این محیط‌ها ایجاد شود. سیستم‌های امنیتی به ویژه دوربین مدار بسته بهترین راه حل برای ایجاد امنیت و آسایش در سازمان‌ها و ارگان‌ها به شمار می‌آیند. 

اهمیت دوربین مدار بسته برای شرکت‌ها و ادارات جهت کنترل عملکرد پرسنل و کارمندان  به صورت روزانه و در طی ساعات اداری، بسیار زیاد است و مدیران و سرپرستان شرکت های مختلف می‌توانند با نصب سیستم های امنیتی و حفاظتی عملکردکارکنان را کنترل کرده و  کارایی افراد و سازمان را بهبود بخشند. شرکت فرکو با ارائه راهکارهای نظارت تصویری و با اتکا به تجربه و دانش چندین ساله در عرصه سیستم‌های نظارتی و آشنایی با تکنولوژی روز و داشتن کارشناسان مجرب همواره در کنار شما برای رسیدن به قله امنیت خواهد بود.

به بالای صفحه بردن