قابلیت Edge Recording دوربین مداربسته

قابلیت ضبط لبه یا Edge Recording دوربین مدار بسته

از نخستین روزهای تولید دوربین مدار بسته، همواره ضبط تصویر دوربین از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است . مشتریان همواره در تلاش بوده اند تا مناسب ترین راه حل نصب را در اختیار داشته باشند ، کیفیت تصویر در کنار قیمت مناسب راه حل ضبط همواره مد نظر کاربران بوده است . به عنوان مثال زمانی را تصور کنید که به دلایلی مختلف مانند محدودیت بودجه یا مواردی دیگر نمی خواهید دستگاه ضبط ( NVR ) یا هارد دیسک بیشتری خریداری کنید . در این گونه مواقع مناسب ترین راه حل برای ضبط تصویر مدار بسته، استفاده از قابلیت ضبط لبه یا Edge Recording می باشد .

قابلیت ضبط لبه چیست ؟

برخی از دوربین های مدار بسته امکان ضبط تصویر بر روی حافظه جانی نصب شده روی خود را دارند . این قابلیت به ضبط محلی ( Local ) یا ضبط ( On Board ) نیز معروف است . در این حالت تصاویر دوربین مدار بسته به جای ضبط روی NVR ، روی حافظه جانبی ضبط می شوند . از این ویژگی دوربین مدار بسته برای سناریو های مختلفی می توان استفاده کرد .

فضای روی SD کارت دوربین نسبت به هارد درون NVR ، محدود است ، از این رو اطلاعات کمتر و محدود تری را می توان بر روی آنها ذخیره کرد . به عنوان می تواند به گونه ای تنظیم کرد که دوربین هنگام تشخیص حرکت ( Motion Detection ) در یک انبار تاریک ، تصویر را روی حافظه جانبی ضبط شده روی دوربین ضبط کند . این یک کاربری مفید سیستم Edge Recording به حساب می آید .

برخی از مزایایی Edge Recording

با استفاده از تکنولوژی ANR می توان تصاویر دوربین را هنگامی که ارتباط آن با NVR قطع می شود روی حافظه جانی ضبط کرد .

زمانی که قابلیت Edge Recording فعال باشد ، تصاویر روی بستر شبکه فعال نمی شود از این رو پهنای باند شبکه اشغال نمی شود .

برخی از کاربرد های سیستم ضبط لبه

در برخی از موارد می توان از ضبط لبه به عنوان روش اصلی ضبط تصاویر با حجم کم استفاده کرد . چند نمونه از کاربرد های این سیستم بصورت زیر است :

  • در ساختمان مسکونی می توان از قابلیت ضبط لبه ، در دوربین تنها برای زمانی که کسی در خانه نیست استفاده کرد. در این موارد دوربین را دورن خانه نصب می کنند و روی حالت Motion Detection تنظیم می کنند .
  • برای تصویر برداری فضای درون فروشگاه یا محل کار بصورت ضبط با حرکت برای مواقعی که این قسمت ها تعطیل است از امکان ضبط لبه استفاده می شود .
  • برای ضبط تصویر فضاهایی که امکان کابل کشی شبکه وجود ندارد می توان از این سیستم استفاده کرد . انباری های دور که امکان کابل کشی ندارد ، اتاق ها و مواردی شبیه به این را می توان توسط این سیستم به خوبی توسط دوربین مدار بسته پوشش داد .
  • یکی از مشکلات تصویر برداری در خودرو های در حال حرکت و واگن های مترو یا قطار که دسترسی به سیستم NVR ندارند تکنولوژی ضبط لبه است .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن