راهکار های هوشمند سازی پارکینگ

پارکینگ هوشمند

همانطور که از نام پارکینگ هوشمند پیداست، تمام کارها مانند ثبت ورود و خروج خودروها، باز و بسته شدن درب ورود و خروج، سیستم روشنایی، صدور کارت، ثبت شماره پلاک، هدایت خودروها به محل پارک و دریافت هزینه به شکل هوشمند و اتوماتیک انجام می‌شوند. از طرفی با هوشمندسازی پارکینگ، نیاز به نیروهای انسانی تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
راهکار های فرکو

هوشمند سازی پارکینک چیست؟

راهکارهای هوشمندسازی
فرتاک گلوبال ویژن

(متن اصلاح)با افزایش جمعیت شهرنشین‌ها و شولغی خیابان‌ها، پیدا کردن جای پارک به یک چالش اساسی برای شهروندان تبدیل شده است. تا جایی که در بعضی خیابان‌های پر تردد با وجود پارکینگ‌های مختلف، این چالش همچنان پابرجاست. بنابراین فعالیت بر اساس آخرین استانداردهای روز جهان و استفاده بهینه از فضاهای خالی برای پارکینگ‌ها ضروری است. سیستم پارکینگ هوشمند می‌تواند این چالش را به خوبی برای پارکینگ‌ها و شهروندان برطرف کند.

 

مشاوره و نیاز سنجی

در جلسه ی ابتدایی به بررسی کلی نیاز میپدازیم

طراحی راهکار

راهکاری انحصاری بر اساس شرایط و نیاز ها طراحی میشود

اجرا و توسعه

ما پروژه طراحی شده را با قابلیت توسعه طراحی میکنیم

خدمات ما

اصول طراحی سیستم هوشمند دوربین مداربسته

 همانطور که اشاره کردیم، هر مجموعه‌ای برای نصب دوربین مدرابسته، اهداف متفاوتی را دنبال می‌کند. در گام اول باید نیاز خود را بشناسید تا انتخاب درستی انجام دهید. البته اگر تخصصی در این زمینه ندارید، این نیازها توسط خود مجموعه و تیم فنی فرتاک گلوبال ویژن مشخص می‌شوند. عوامل مختلفی مانند میزان مساحت محیط، نوع محیط، شرایط نور، نقاط دسترسی و … در شناخت نیاز موثرند که البته لازم نیست نگران آن باشید.

به طور کلی نیازسنجی هر مجموعه را می‌توان در 4 بخش دسته‌بندی کرد.بعد از نیاز سنجی و بررسی بودجه درخواستی کارفرما مهندسان فرتاک گلوبال ویژن سیستم و راهکاری را برای مشتری طراحی می‌کنند که هم مقرون به صرفه باشد و هم در طول زمان بتوان آن را ارتقا داد.

نیازهای عملیاتی

که مهمترین عامل برای تمایز ماست. اینکه شما چه هدفی را برای نصب دوربین انتخاب کرده اید و چه نیاز هایی را میتوانید با استفاده از سیستم های طراحی شده توسط ما پاسخ بدهید نقطه ی قوت ماست.

نیازهای عملکردی

نوع پوشش دوربین در محیط داخلی، پارکینگ، محوطه بیرونی، ورودی‌ها و ...قابلیت‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز دوربین در شرایط محیطی مختلف مثل میزان نور، شرایط آب و هوا و میزان دما و عوامل مثل ضربه خوردگی

نیازهای زیرساختی

بررسی شرایط انتخاب نوع زیرساخت مثل انتخاب کابل نسبت به مدل دوربین

نوع دستگاه ذخیره‌ساز

انتخاب این دستگاه به نوع دوربین، تعداد روزهای لازم برای بازیابی تصویر و ... بستگی دارد

تمایز ما

پیمانکار پارکینگ هوشمند

 هر مجموعه‌ی دارای پارکینگ می‌تواند از سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ استفاده کند. اما این سیستم می‌تواند تمام چالش‌های مجموعه‌ای زیر را برطرف کند.

مجری پارکینگ هوشمند ساختمان‌های تجاری و اداری

پیمانکار پارکینگ هوشمند  بازارها و مراکز بزرگ

مجری و پیمانکار پارکینگ هوشمند پاساژ ها و مال‌ها

مجری و پیمانکار پارکینگ هوشمند مراکز تفریحی

پیمانکار پارکینگ هوشمند دانشگاه‌ها

مجری پیمانکار پارکینگ هوشمند ساختمان‌ها یا شهرک‌های مسکونی

پروژه های ما

نمونه‌های پیاده‌سازی راهکارهای هوشمندسازی

دوربین‌های مداربسته مناسب پارکینگ هوشمند

برای پروژه‌های نصب دوربین مداربسته در مرکز خرید ها، علاوه بر دوربین به دستگاه NVR ،نمایشگر تصویر ،فیش‌ها و اتصالات،میکروفن (در صورت نیاز به ضبط صدا) و دستگاه سوئیچ نیاز داریم

AVTECH AVM521 2MP IP CAMERA

دوربین دو مگا پیکسلی AVM521  با قابلیت گردش 360 میتواند گزینه مناسبی برای پاساژ شما باشد

AVTECH AVM521 2MP IP CAMERA

دوربین دو مگا پیکسلی AVM521  با قابلیت گردش 360 میتواند گزینه مناسبی برای پاساژ شما باشد

AVTECH AVM521 2MP IP CAMERA

دوربین دو مگا پیکسلی AVM521  با قابلیت گردش 360 میتواند گزینه مناسبی برای پاساژ شما باشد

هوشمند سازی پارکینگ

انواع پارکینگ‌های هوشمند

پارکینگ‌ها دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آن‌‌ها می‌توان به پارکینگ پارلی، پارکینگ زیرزمینی، پارکینگ جکی، پارکینگ روتاری، پارکینگ خانگی، پارکینگ برجی و … اشاره کرد. هر کدام از این موارد دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که انتخاب آن‌ها به خود شما بستگی دارد. به عنوان مثال در ساختمان‌های با متراژ محدود اما ارتفاع نامحدود، می‌توان از پارکینگ برجی استفاده کرد. وجه مشترک تمام این پارکینگ‌ها، سیستم پرداخت وجه اتوماتیک یا دستی است که در بخش خروجی تعبیه می‌شوند.

تجهیزات پارکینگ هوشمند

هر کدام از تجهیزات مورد نیاز در محوطه داخلی و درب‌های ورود و خروج پارکینگ، دارای ویژگی‌های خاصی هستند. این تجهیزات به طور کلی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • انواع تابلوها برای بخش‌های مختلف
 • سیستم پرداخت وجه اتوماتیک و دستی
 • راهبندی گیت‌های ورود و خروج پارکینگ
 • حسگر و سنسور
 • سیستم نورپردازی و روشنایی
 • اسکنر زیر خودرو
 • سامانه شمارنده خودرو
 • سامانه پلاک خوان خودرو
 • سیستم مدیریت چرخ‌های حمل بار

نحوه عملکرد پارکینگ هوشمند

عملکرد پارکینگ هوشمند را با توجه به نوع کاربری محل می‌توان به 2 بخش تقسیم کرد:

پارکینگ‌های خصوصی

روی هر خودرو یک تگ مخصوص به نام RFID چسبانده می‌شود. هر زمان که خودرویی قصد عبور داشته باشد، دوربین‌های پلاک‌خوان این تگ را تشخیص داده و مشخصات آن را پردازش می‌کنند. در صورت داشتن مجوز، درب پارکینگ برای خودرو باز خواهد شد.

پارکینگ‌های عمومی

در این نوع پارکینگ‌ها، به محض عبور خودرو از درگاه، اطلاعات آن پردازش و ثبت می‌شوند. از طرفی سنسورهای نصب شده در محیط، اطلاعات مختلفی مانند جای پارک خالی، اندازه جای پارک و … را به دست می‌آورند. در نتیجه بهترین پیشنهاد ممکن به راننده خودرو اعلام خواهد شد.

مراحل راه‌اندازی پارکینگ هوشمند

 1. نصب تجهیزات مناسب بر اساس نیاز مجموعه
 2. نصب دوربین پلاک‌خوان
 3. نصب سنسور تشخیص جای خالی
 4. نصب راهبند در گیت‌های ورودی و خروجی
 5. راه‌اندازی دستگاه ارائه کارت پارکینگ
 6. نصب کانتر ارائه کارت و دریافت وجه
 7. راه‌اندازی سیستم راهنمای پارکینگ
 8. راه‌اندازی سامانه موبایل برای رزرو
 9. نصب سامانه کنترل

مزایای پارکینگ هوشمند

 1. بهینه‌سازی فضا برای گنجایش بیشتر خودرو در پارکینگ
 2. برقراری نظم در گیت‌های ورودی و خروجی پارکینگ
 3. افزایش سطح امنیت خودروها
 4. صرفه‌جویی در زمان پیدا کردن جای پارک
 5. کاهش ترافیک شهری و آلودگی‌ هوا
 6. محاسبه و دریافت هزینه از مشتریان
 7. کاهش نیاز به منابع انسانی
 8. دریافت گزارش‌های مختلف و سازنده
 9. پیشگیری از ورود غیرمجاز خودروها
 10. جلوگیری از خروج خودروها در صورت عدم پرداخت وجه
 11. روشنایی هوشمند محیط

هزینه هوشمندسازی پارکینگ

اگر تمام مزایا و ویژگی‌های پارکینگ هوشمند را در نظر بگیریم، قطعا در طول زمان متوجه مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه آن خواهیم شد. البته محاسبه دقیق هزینه هوشمندسازی به مواردی مثل نوع پارکینگ، ظرفیت داخلی، تجهیزات و تکنولوژی به کار رفته بستگی دارد. بنابراین با مشاوران فرتاک گلوبال ویژن تماس بگیرید تا به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.

 

تجهیز پارکینگ هوشمند مجتمع های بزرگ تجاری و مال های ایران

 

شاید یکی از مهمترین و پر رفت و آمدترین پارکینگ ها مربوط به مجتمع های تجاری و اداری باشد که دلیل آن صرفا به نوع کاربری و خدمات آن مجتمع مربوط می شود. با توجه به افزایش جمعیت و همچینین تراکم آن در شهر های شلوغ و بزرگ، در کنار آن قطعا افزایش خودرو و تعداد تردد در روز را خواهیم داشت که در صورتی که این مورد کنترل نشود تبدیل به یک معضل خواهد شد، همچنین با در نظر گرفتن ساعات شلوغی رفت و آمد روز و شب و طرح های ترافیک در شهر های مختلف به شلوغی و افزایش ترافیک نیز دامن زده و همین افزایش ترافیک می‌تواند منجر به بی نظمی در محل پارک خودرو و موارد دیگر باشد.

یکی دیگر از موارد پر تردد در شبانه روز رشد روز افزون انواع مال ها ، مراکز خرید، هایپر استار، مجتمع های تجاری و اداری می باشد که این ترددهای بی شمار به این مراکز دلایل مختلفی را شامل میشود که از جمله آن می‌توان به نبود زمان کافی در طول شبانه روز برای تامین نیاز های لازم در ساعات کاری و اداری باعث می‌شود تا این مسائل در زمان خاص انجام شود که معمولا این مسائل در خصوص خرید ملزومات لازمه زندگی ، تفریح ، پوشاک ، سینما و خیلی مواردی که در حال حاضر بخشی از زندگی روزمره جامعه های شهری شده است.

شاید در نگاه اول تجهیز پارکینگ هوشمند و سایر تجهیزات ایمنی و رفاهی به کار برده شده در این فضاها زیاد به چشم نیاید، اما زمانی معنا پیدا می‌کند که به واسطه کمبود ایمنی، به خودروها و یا سرنشینان آسیبی وارد شود و یا سرنشینان خودرو برای پرداخت وجه و… دچار مشکل شوند. در این مقاله، قصد داریم درمورد تجهیز پارکینگ هوشمند مجتمع تجاری و مال های بزرگ ایران صحبت کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

پارکینگ هوشمند

مشکلات عدم تجهیز پارکینگ هوشمند در مجتمع و مال های بزرگ تجاری 

یک مجتمع تجاری معمولا دارای بخش های مختلفی می باشد که از جمله آن ها می‌توان به شهربازی، سینما و تئاتر، هایپر استار ، مرکز خرید لباس ، موبایل ، رستوران ها و کافی شاپ های مختلف ( فودکورت) ، بازار طلا و جواهر و … که تمامی این موارد گروهی و پر تردد هستند و حجم بزرگی از رفت و آمد و تردد را شامل می‌شوند، علاوه بر موارد مذکور مجتمع های تجاری معمولا به محلی برای وقت گذرانی یا پاتوق تبدیل می شوند که این موضوع باعث افزایش بیشتر تردد به آن ها می‌شود.

با توجه به پر تردد ترین زمان که معمولا در ساعات بعد از ظهر و شب می باشد که همزمان با پیک خروج و تردد انواع شرکت های دولتی و خصوصی به سمت منزل بوده می‌تواند ترافیک بزرگی را در داخل شهر ایجاد کند.

از جمله مشکلات مال های تجاری میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

 • ترافیک در ورودی پارکینگ
 • ترافیک در خروجی پارکینگ
 • ترافیک در داخل پارکینگ به دلیل یافتن جای پارک
 • ایجاد در ترافیک در خارج از محیط ورودی مجتمع و ایجاد مزاحمت برای ساکنین آن منطقه
 • استفاده زیاد از نیروی انسانی
 • افزایش خطاهای انسانی به طور سهوی و عمدی
 • ایجاد آلودگی در محیط داخلی پارکینگ
 • کاهش حداکثری امنیت خودرو ها
 • عدم ایجاد حس اطمینان در مراجعه کنندگان به دلیل مکانیزه نبودن

راهکارهای هوشمندسازی در مجتمع های بزرگ تجاری

لذا یکی از عواملی که می‌تواند به شدت در کاهش ترافیک و همچنین تعادل و نظم در عبور و مرور شهری را کنترل کند پارکینگ می باشد که بخش اعظمی از این پارکینگ هارا پارکینگ مال ها و یا مجتمع های تجاری و اداری تشکیل می‌دهند. البته لازم به ذکر است که یک تجهیز پارکینگ هوشمند غیر مکانیزه که همچنان با استفاده از قبض و اپراتور ورود و خروج را کنترل می‌کند خود یک مشکل بوده و ایجاد ترافیک در ورودی و همچنین خروجی مجتمع خواهد داشت.

در سیستم مدیریت و هدایتگر پارکینگ هوشمند شرکت فرتاک گلوبال ویژن مراجعه کنندگان با اتومبیل خود وارد مجموعه شده و در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات ورود که شامل دریافت کارت و یا قبض از دستگاه تحویل اتوماتیک کارت، قبض، ثبت اتوماتیک پلاک توسط دوربین های پلاک خوان و باز شدن راهبند انجام شده و سپس در کمترین زمان ممکن و با استفاده از تابلو های راهنما سیستم راهنما و هدایتگر پارکینگ خودرو به محل پارک خالی که با چراغ هاس سبز و روشن در پارکینگ مشخص است هدایت می‌شود. اتومبیل خود را پارک نموده  و با اطمینان کامل از نگهداری خودرو خود مستقیماً وارد طبقات شده و از مجموعه استفاده می‌کند.

پس از اتمام کار و در هنگام خروج با استفاده از روش های متعددی که در زمینه پرداخت وجه پارکینگ معرفی می شود مراجعه کنندگاه قبل از ورود به پارکینگ می‌توانند پرداخت خود را انجام داده و کوتاه ترین زمان را برای خروج ممکن کنند. تجهیزات خروج هم می‌توانند با به حداقل رساندن زمان بررسی مجوز خروج به این امر سرعت ببخشند و نحوه عملکرد آن به این شکل می باشد که دستگاه به نام دستگاه دریافت اتوماتیک کارت مجهز به ماژول پرداخت در خروجی های پارکینگ قرار گرفته و با بررسی کارت مراجعه کنندگان مجوز لازمه را صادر کند.

عوامل تاثیرگذار در روند حل مشکلات پارکینگ های مال ها و مجموعه های تجاری اداری :

 • تجهیز پارکینگ مجتمع تجاری و مال
 • تجهیز ورودی پارکینگ به دستگاه های ورود مکانیزه برای جلوگیری از ایجاد خطاهای انسانی و حذف اپراتور
 • تجهیز خروجی پارکینگ به دستگاه های خروج مکانیزه برای جلوگیری از ازدحام و ترافیک داخل و خارج پارکینگ
 • تجهیز به انواع سیستم پرداخت وجه پارکینگ در جهت سرعت بخشی به امر خروج در پارکینگ های تجاری
 • تجهیز به سیستم راهنما و هدایتگر پارکینگ به جهت یافتن جای پارک در کوتاه ترین زمان ممکن و امکانات دیگر

سوالات متداول در خصوص تجهیز پارکینگ هوشمند

چه نیازی به تجهیز پارکینگ داریم ؟

تجهیز پارکینگ هوشمند چه کمکی به من خواهد کرد ؟

چه مشکلاتی با تجهیز پارکینگ هوشمند برطرف خواهد شد ؟

آیا تاثیری در ورود و خروج و سرعت آن خواهد داشت ؟

دقت دوربین های تشخیص پلاک تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

آیا ممکن است نرم افزار دچار هنگی یا قفل شدن بشود ؟

آیا خدمات پس از فروش شامل هزینه می باشد ؟

و خیلی سوالات دیگر که ممکن است به وجود آید و اما در جواب باید گفت شرکت فرتاک گلوبال ویژن به عنوان اولین تولیدکننده سیستم های مدیریت پارکینگ هوشمند به صورت آنلاین و آفلاین در ایران  با بیش از 30 سال تجربه درخشان در خصوص سیستم های نظارت تصویر مبتنی بر سیتم های مدیریت هوشمند فعالیت کرده و در حال حاضر با اجرای پروژه های بزرگ پارکینگ هوشمند از قبیل مجموعه حیات سبز با بیش از 2000  جای پارک توانسته است با حداکثر توان در حال حاضر مشغول به ارائه خدمات در زمینه پارکینگ هوشمند در ایران باشد ، از جمله مهمترین دارایی های این شرکت رزومه و رضایت مشتری از ما میباشد ، لذا برای مشاوره در زمینه طراحی ، اجرا و تجهیز پارکینگ هوشمند با بهترین و کاملترین پیشنهاد ها همراه کارشناسان فنی ما در فرتاک گلوبال ویژن باشید.

تجهیز پارکینگ هوشمند

سامانه مدیریت هوشمند پارکینگ که شامل مدیریت ورودی و خروجی پارکینگ بوده به کمک نرم افزار و سخت افزار عملیات ورود و خروج را در کمترین زمان و بالا ترین دقت ممکن انجام می‌دهد که خود به 2 بخش تقسیم می‌شود.

1.روش سنتی یا دستی : در این روش خودرو در هنگام ورود به پارکینگ می بایست یک کارت از اپراتور تحویل بگیرد، همزمان عملیات تشخیص پلاک انجام شده ، راه بند باز می‌شود و مجوز ورود صادر می شود.

در هنگام خروج کارت پارکینگ می بایست به اپراتور خروجی پارکینگ تحویل داده شود ، اپراتور کارت را بر روی دستگاه خروج قرار داده و مبلغ پارکینگ در مانیتور و همچنین بر روی نمایشگر مبلغ نمایش داده می شود و راننده نیز از میزان پرداخت وجه خود نیز مطلع می شود، پس از پرداخت وجه پارکینگ و همچنین مقایسه پلاک در هنگام ورود آن خوردو به صورت نرم افزاری و اتوماتیک، اپراتور در صورت عدم مشکل مجوز خروج را صادر کرده و راهبند باز شده و خروج امکانپذیر می‌شود.

در نتیجه  می‌توان گفت این سیستم وابسته به اپراتور بوده و بروز خطا به صورت سهوی و عمدی امکان پذیر می باشد.

 1. یک سیستم سنتی یا دستی پارکینگ اپراتور محور بوده و بدون اپراتور امکان ورود و خروج میسر نمی باشد.
 2. در این سیستم ها نمایشگر مبلغ می‌تواند حذف شده باشد و جزو تجهیزات پارکینگ نباشد.
 3. دوربین های تشخیص پلاک و ماژول نرم افزاری آن می‌تواند جزو این سیستم نباشد.
 4. راهبند می‌تواند جزو این سیستم نباشد و در ین صورت هیچ عامل بازدارنده ای در ورود و خروج موجود نمی باشد.

2.روش مدرن و هوشمند : در روش مدرن یا مکانیزه پارکینگ مجهز به تجهیزاتی میشود که امکانات بسیار زیادی را در اختیار مدیریت و همچنین مراجعه کنندگان قرار میدهد.

نیمه مکانیزه 

در روش نیمه مکانیزه عملکرد پارکینگ همانند روش سنتی بوده با این تفاوت که ورود بدون نیاز به اپراتور امکانپذیر می باشد و عملکر آن با دستگاهی به نام دستگاه تحویل اتومایتک کارت یا دستگاه صدور خودکار قبض انجام میشود که خودرو با قرار گرفتن در کنار دستگاه بدون پیاده شدن و هیچ مشکلی با فشردن یک دکمه کارت یا قبض خود را تحویل گرفته ، پلاک در نرم افزار ثبت شده و راه بند باز میشود و مجوز ورود صادر می شود.

فول مکانیزه 

در روش فول مکانیزه همانند روش نیمه مکانیزه ورود با دستگاه های مذکور انجام شده و اما در هنگام خروج روش های مختلفی قابل بررسی می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

در هنگام خروج از یک پارکینگ هوشمند برای جلوگیری از ترافیک داخلی پارکینگ که مشکلات بسیاری به همراه دارد می بایست انعطاف و روش های متعددی در پرداخت وجه پارکینگ موجود باشد تا خروج را تا حد امکان سرعت ببخشد ، در یک پارکینگ در هنگام خروج خودرو اپراتور می بایست هزینه پارکینگ را دریافت و مجوز خروج را صادر کند ، انجام این عملیات مقداری زمان بر خواهد بود با دلایل مختلفی اعم از گم کردن کارت بانکی ، ترافیک ، سرعت عمل پایین اپراتور و مراجعه کنندگان، پرداخت های نقدی ، فراموشی رمز کارت بانکی و …

پس تجهیزات خروج مکانیزه و همچنین تجهیزات پرداخت وجه کمک شایانی به عملیات خروج خواهند داشت، عملیات خروج در یک پارکینگ هوشمند به این شکل می باشد که افراد زمانی که تصمیم به ترک مجموعه میگیرند روش های مختلفی جهت پرداخت وجه پارکینگ در اختیار آنان مبوده که حتی قبل از ورود به پارکینگ این امر را میسر میسازد.

تجهیزات پرداخت اتوماتیک وجه :

کیوسک های هوشمند پرداخت وجه پارکینگ در مدل های مختلف دیواری و ایستاده در رنگبندی های متفاوت

اپراتور های مجهز به پرتابل های صف شکن

نرم افزار های نسخه موبایل جهت پرداخت وجه پارکینگ

و اما در ادامه عملیات خروج خودرو پس از قرارگیری در معبر خروج با دستگاهی به نام دستگاه دریافت اتوماتیک خروج رو به رو خواهد شد که با ارائه کارت پارکینگ خود به این دستگاه ، کارت مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که هزینه پارکینگ با یکی از روش های بالا پرداخت شده باشد کارت ضبط شده و مجوز خروج صادر می‌گردد در غیر اینصورت با استفاده از ماژول پرداختی که بر روی دستگاه خروج تعبیه شده است می‌توان پرداخت را انجام داده و خروج را امکانپذیر کند.

پارکینگ هوشمند

سیستم راهنما و هدایتگر پارکینگ هوشمند مجتمع تجاری

پارکینگ های موجود در مال ها و مجتمع های تجاری اغلب پارکینگ هایی بزرگ با مسیر های متعددی هستند که امکان سردرگمی در آن ها بسیار زیاد بوده که در پی این موضوع ممکن است مشکلاتی همچون آلودگی و کلافه شدن افراد ، ترافیک و … در پی داشته باشد ، همچنین در زمان خروج امکان پیدا کردن خودرو ممکن است با مشکلاتی رو به رو شود که در جهت حل این مسائل میتوانیم از سیستم راهنما و هدایتگر پارکینگ کمک بگیریم. این سیستم به 2 شکل مختلف قابل ارائه می باشد.

1- سیستم راهنما و هدایتگر پارکینگ مبتنی بر سنسور های التراسونیک

در این روش با قرار گیری سنسور در بالای فضای هر پارک و نصب یک نمایشگر وضعیت در 50 سانتی متری همان فضای پارک به جهت نمایش پر،خالی، رزرو،معلولین و … بودن آن نصب می شود و همچنین با استفاده از تابلو های راهنمای مختلف که در معابر داخلی پارکینگ نصب می‌شوند افراد را از سردرگمی و گمراهی رها ساخته و امکان یافتن جای پارک را در کوتاه ترین زمان ممکن میسر می سازد.

علاوه بر اینکه این سیستم در راستای مشتری مداری و احترام به مشتری استفاده می‌شود امکانات بسیاری را هم به مدیریت پارکینگ ارائه میدهد که از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

 • نظارت مستقیم و دسترسی راحت اپراتو ر پارکینگ جهت رصد و بررسی وضعیت خودروی خود
 • قابلیت ارتباط کنترل های هر زون از طریق WIFI , LAN , RS485
 • امکان تشخیص خودروی غیر مجاز در فضای پارکینگ به صورت اتوماتیک توسط سیستم و اعلام به بخش نگهبانی
 • قابلیت در نظر گرفتن فضاهای رزرو شده و ممانعت از پارک کردن خودرو در آن فضاها
 • قابلیت محاسبه ی مدت زمان پارک هر ماشین و نمایش آن در اتاق مانیتورینگ یا اتاق کنترل
 • امکان ذخیره سازی چند پلاک برای هریک از فضاهای پارک موجود جهت مدیریت متمرکز بر روی هریک از فضاهای پارکینگ
 • کنترل نمایشگرها در کمترین زمان ممکن و در نتیجه هدایت خودروهای ورودی به فضای خالی موجود در حداقل زمان ممکن برای هر کاربر
 • نمایش آنلاین تعداد فضاهای خالی و فضاهای پر در هر زون و هر طبقه از پارکینگ
 • قابلیت نمایش تعداد خودرو های وارد شونده و خارج شونده در هر لحظه
 • قابلیت نمایش آمار به صورت روزانه و ماهانه و همچنین به صورت بازه های زمانی خواسته شده

Online PGS

در سیستم هدایتگرخودرو به صورت آنلاین با تشخیص موقعیت های مکانی فضای هر طبقه و تقسیم بندی و زون بندی آن و همچنین با استفاده از سنسور های التراسونیک و ال ای دی های سبز و قرمز و … با استفاده از تابلو های راهنما و هدایتگر این قابلیت به سیستم اضافه میشود که مراجعه کنندگان از زمان ورود به پارکینگ به راحتی و به کمک تابلو های راهنمای مسیر به فضاهای ی خالی هدایت میشوند و برخلاف روش قبلی امکان مدیریت کامل پارکینگ با استفاده از نرم افزاروجود دارد.

Offline PGS

در سیستم هدایتگر پارکینگ آفلاین فقط از سنسور های التراسونیک و چراغ‌های سبز و قرمز در پارکینگ استفاده می‌شود و سیستم فاقد تابلو های راهنمای مسیر و نرم افزار و امکانات دیگر می باشد. این سیستم عموما در پارکینگ هایی استفاده می‌شود که ظرفیت تعداد فضای جای پارک آن ها بسیار کم می باشد و باعث می‌شود در این حالت امکان مدیریت فضای پارک وجود نداشته باشد و مراجعه کنندگان تنها با تشخیص رنگ ال ای دی هر سنسور می‌توانند فضای خالی پارکینگ را پیدا کنند.

2- سیستم راهنما و هدایتگر پارکینگ مبتنی بر دوربین مداربسته

در این روش با قرارگیری دوربین در مرکزیت راهرو های پارکینگ تعداد مشخصی از هر جای پارک را مورد بررسی وضعیت قرار داد که از جمله امکاناتی که در اختیار قرار می‌دهد می‌توان به امکان ردیابی خودرو از طریق پلاک به رویت لحظه ای پلاک خودرو پرداخت.

مجموعه فرتاک گلوبال ویژن به عنوان اولین تولیدکننده سیستم های پارکینگ هوشمند به صورت آنلاین و آفلاین علاوه براجرا و مشاوره در رابطه با تجهیز سیستم پارکینگ هوشمند، دوربین ها و نرم افزارهای کاربردی دیگری مانند سیستم تشخیص چهره، کنترل تردد و اشیا جا مانده یا گم شده، فنس مجازی و غیره را نیز موجود دارد که همه این محصولات از کیفیت فوق العاده ای برخوردارند که با محصولات مشابه از برندهای خارجی رقابت می کنند. خدمات پس از فروش در کنار قیمت مناسب محصولات این مجموعه از اصلی ترین دلایلی هستند که بخش زیادی از نیاز این بازار توسط این مجموعه تامین می شود. برای مشاوره از کارشناسان فنی ما با شماره 02188730400 تماس بگیرید.

چرا پروژه شما نیاز به پارکینگ هوشمند دارد ؟

 

امروزه در اکثر شهرهای بزرگ برای حفظ امنیت وسایل نقلیه در مراکز خرید و مکان های مختلف نیاز  مبرم به پارکینگ احساس می‎شود. چرا که در صورت نبود سیستم  پارکینگ هوشمند پیدا کردن جاي پارك به خصوص در ساعات شلوغی مشکل زاست. یا فضاهایی وجود دارند که در نقاط دور افتاده تر قرار دارند و قابل روئیت نیستند و به ندرت اشغال می شوند. با در نظر گرفتن روند بسیار سریع رشد تکنولوژي و براي عقب نماندن از فنآوري روز، امروزه تمام پروژه ها نیازمند یک سیستم هوشمند براي ارتقاء وجه ساختمان هستند.
در این راستا بسیاری از شرکت های ارائه دهنده خدمات پارکینگ هوشمند با استفاده از نرم افزار پلاک خوان، راه حلی هوشمندانه برای مدیریت و نظارت بر پارکینگ را برای این مجموعه ها در نظر گرفته اند. نرم افزار پلاک خوان با قابلیت های متنوع و بی‌نظیر خود می‌تواند در هوشمندسازی پارکینگ ها کمک شایانی را در خدمت استفاده کنندگان قرار دهد. پارکینگ هوشمند برای پلیس، نیروی انتظامی،  فرودگاه ها، بیمارستان ها، مراکز خرید، پارکینگ های عمومی در سطح شهر، هتل ها، پارکینک منازل مسکونی و سایر اماکنی که تردد خودروها زیاد است و همچنین نیاز به امنیت در این مکان ها وجود دارد، مفید واقع شده است و از خیلی از حوادث و اتفاقات غیرقابل پیش بینی پیشگیری کرده است. پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما در مجله فرکو ویژن باشید تا درباره پارکینگ هوشمند بیشتر بدانید.

پارکینگ هوشمند مجهز به سنسور التراسونیک

پارکینگ هوشمند مجهز به سنسور التراسونیک

هم اکنون بسیاری از پارکینگ ها مجهز به سنسور آلتراسونیک(Ultrasonic) هستند و از پلاک خوان استفاده نمی کنند. سنسورهای آلتراسونیک با ارسال سیگنال هایی سعی در شناسایی مکان خالی موجود در پارکینگ ها دارد. اما این سنسورها قادر به شناسایی پلاک خودرو نیستند. به همین دلیل استفاده از نرم افزار پلاک خوان می تواند جایگزین مناسبی برای این سنسورها باشد. نرم افزار پلاک خوان با امکان پلاک خوانی و همچین ثبت و ذخیره ی پلاک خودروها می تواند، امکان جستجو و شناسایی خودروها را برای پارکینگ ها فراهم کند.

در نتیجه پلاک خوان گزینه ی مناسبی برای ایجاد پارکینگ های هوشمند است. با اتصال دوربین در پارکینگ و ارتباط آن با یک نرم افزار پلاک خوان می توان سیستم مدیریت پارکینگ هوشمندی داشت که بدون نیاز به نیروی انسانی و به صورت خودکار تمامی مسائل مربوط به یافتن مکان، گرفتن هزینه ی خودرو و نظارت دقیق بر تردد خودروها را به صورت هوشمندانه و خودکار انجام می دهد.

مزایای پارکینگ هوشمند

یافتن مکان های خالی برای پارک خودرو

مشخص نمودن مدت زمان حضور خودروی پارک شده

شناسایی خودروهای غیر مجاز

راهنمایی به افراد برای یافتن نزدیک ترین و مناسب ترین مکان برای پارک خودرو

دریافت هزینه ی خودرو بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی

امنیت بیشتر

پارکینگ هوشمند

سامانه هوشمند نظارتی در پارکینگ با نرم افزار پلاک خوان

سامانه هوشمند نظارت و کنترل پارکینگ پارکینگ هوشمند یکی از مهمترین موضوعات در مورد نظارت و کنترل پارکینگ­ها، فراهم بودن بستری است که بتوان علاوه بر نظارت دقیق و ثبت تردد، در خصوص ورود و خروج وسایل نقلیه نیز گزارش دقیقی از محل پارک خودرو و یا به عبارت دیگر محلهای خالی و اشغال شده جای پارک خودرو را  ارائه نماید.

نرم افزار پلاک خوان به صورت کاملا و بومی و با تکیه بر دانش فنی  و ترکیبی از سیستم پردازش تصویر پلاک خوانی و سیستم­های نظارت تصویری عمل می­نماید.

سیستم نظارت پارکینگی هوشمند شامل تعدادی دوربین هوشمند نظارتی است که هر دوربین هوشمند در حال بررسی وضعیت دو جای پارک مجاور در پارکینگ میباشد . وضعیت نمایشی هر جای پارک در نمایشگر شامل سه حالت اصلی است:

 • خالی (نماد سبز )
 • اشغال مجاز (نماد قرمز) در این حالت خودرو در جای پارک مجاز توقف کرده است (بررسی مجوز از طریق پلاک خودرو انجام میشود)
 • اشغال غیر مجاز (نماد زرد) در این حالت خودرو در جای پارک مجاز توقف نکرده است (بررسی مجوز از طریق پلاک خودرو انجام میشود)

نکته : شماره جای پارک هر خودرو بر حسب موارد تعیین شده توسط مدیریت در نرم افزار و به صورت اتوماتیک مشخص میگردد.

 با توجه به نحوه مدیریت پارکینگ، اطلاعات متفاوتی به سیستم اعلام میگردد اما به صورت معمول این اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • شماره پلاک پارک شده در هر جای پارک
 • وضعیت مجوز خودرو در محل پارک در هر جای پارک
 • نظارت و رکورد تصاویر خودروهای پارک شده و تردد در پارکینگ به صورت کامل و بدون نقطه کور

شرح فرایند سامانه

در ورودی و خروجی پارکینگ یک دوربین پلاک خوان AVTECH نصب شده که در هنگام ورود و خروج، پلاک خودرو را ثبت و عملیات ذیل را بررسی و انجام می دهد:

 ثبت زمان و تصویر و پلاک خودرو هنگام ورود به پارکینگ

 • مقایسه پلاک ثبت شده خودرو با مجوز های داده شده در نرم افزار و ارائه شماره جای پارک در پارکینگ به خودرو به صورت سیستمی و مکانیزه
 • در زمان خروج خودرو از پارکینگ پس از ثبت پلاک و انجام فرآنیدهای خروج ، خودرو از محل خارج شده و در صورت لزوم فرمان باز شدن راهبند پس از ثبت پلاک به صورت اتوماتیک انجام میشود.

پارکینگ هوشمند گرین سنتر

انواع مجوز در هنگام ورود به پارکینگ

الف  مجاز : پلاک و ساعت ورود و تصویر خودرو ثبت شده و راهبند برای ورود خودرو باز میشود.

ب -غیر مجاز : پلاک و ساعت ورود و تصویر خودرو ثبت شده و راهبند باز نمیشود.

ج  لیست سیاه : پلاک و ساعت ورود و تصویر خودرو ثبت شده، راهبند باز نشده و چراغ قرمز و یا علامت هشدار به صدا در می آید.

پس از عبور خودرو از راهبند و ورود خودرو به پارکینگ خودرو در محل مورد نظر (شماره محل پارک ارائه شده توسط سیستم) پارک می نماید. مراحل ورود و پارک خودرو در محل جای پارک مورد نظر توسط دوربین های هوشمند پارکینگی، نظارت و اطلاعات نهایی به سیستم مرکزی ارسال می شود.

به طور کلی در سیستم نظارت پارکینگی هوشمند مشخص می شود که چه خودرویی با چه شماره پلاک در کدام جای پارک توقف کرده و همچنین یک نمای کلی از وضعیت پر و خالی بودن جای پارک در پارکینگ به کارفرما ارائه می کند. به علاوه سیستم نظارت تصویری موجود در مجموعه، تصاویر کاملی از تک تک خودروهای مستقر در پارکینگ ارائه می کند.

ارائه خدمات مربوط به راه اندازی و اجرای پروژه پارکینگ هوشمند

اجرای پروژه پارکینگ هوشمند نیازمند اقداماتی می باشد که به صورت خلاصه شامل مراحل زیر می باشد:

 • نصب و راه اندازی کلیه تجهیزات کنترلی پارکینگ هوشمند به صورت بیسیم و با سیم بسته به نیاز و محدودیت محیط
 • نصب و راه اندازی دوربین های پلاک خوان در مسیر ورودی پارکینگ
 • نصب و راه اندازی سنسورهای بررسی مکان خالی در پارکینگ
 • طراحی نقشه و نمایش فضاهای خالی و اشغال شده در پارکینگ
 • نصب و راه اندازی راه بند های ورودی و خروجی
 • نصب و راه اندازی دستگاه های ارائه کارت
 • نصب و راه اندازی کانترهای ارائه کارت و نمایش و اخذ وجه پارکینگ
 • نصب و راه اندازی LEDهای راهنمای پارکینگ
 • نصب و راه اندازی سامانه موبایل برای رزرو جای پارک
 • نصب و راه اندازی سامانه ی کنترلی و اعتباردهی

پارکینگ هوشمند مجهز به سنسور التراسونیک

ساختار حسگر های محلی و چراغ های هدایتگر (Local Sensor & Indicator)

به منظور جمع آوری اطلاعات موثر از محل جای پارک ها، وضعیت هر جای پارک باید به صورت قابل اطمینان بالا و پایدار مشخص گردد. نیاز به استفاده از یک سنسور مناسب برای تعیین وضعیت داریم.

سنسورهای اولتراساند(اولتراسونیک)یا سنسورهایی که مشابه سنسورهای سونوگرافی کار می کنند برای کاربردهایی مثل پارکینگ های داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، به این صورت که در هر فضای پارک روی سقف یک سنسور التراسونیک نصب می شود. این سنسورهای  Ultrasoundامواج صوتی را در محدوده 25 تا 50 کیلوهرتزی ارسال می کنند که فراتر از محدوده صوتی قابل درک انسان هاست. حسگرهای تشخیصی با ترمینال کنترل از طریق کابل رشته ای RS485 یا ارتباط بیسیم (433 مگاهرتزی) در ارتباط‌اند و ترمینال هم از طریق شبکه اینترنت معمول به مرکز کنترل ارتباط خواهد داشت.

قیمت سنسور التراسونیک در پارکینگ هوشمند

این سنسور (سنسور آلتراسونیک) دارای قیمت مناسب و مدارات راه اندازی ساده و با فواصل بین 2 سانتیمتر تا پنج متر را با دقت مورد نیاز اندازه گیری می‌کند. جهت اطلاع از قیمت سنسور التراسونیک در پارکینگ هوشمند برای با کارشناسان ما در بخش فنی با شماره 02188730400 در تماس باشید. شرکت فرتاک گلوبال ویژن مجری بزرگترین پروژه های پارکینگ هوشمند،  آمادگی همکاری با ارگان های دولتی، پارکینگ های عمومی و خصوصی طبقاتی در تهران و سراسر ایران جهت هوشمند سازی با بهترین قیمت برای شماست.

سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ (Parking Management System)

 

گسترش تکنولوژی بشری از یک سو و قدم نهادن در برهه ای جدید به نام عصر دیجیتال تصویری نو و پر از خلاقیتی را در مقابل دیدگان جهانیان گشوده است. در میان فناوری‌های گوناگون تکنولوژی های موثر در مدیریت زمان از اهمیت خاصی برخوردار بوده و یکی از جدیدترین این فن آوری‌ها سیستم  مدیریت هوشمند پارکینگ (PSM) در مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری (مال های بزرگ) است. در ادامه این مقاله پارکینگ هوشمند همراه با مجله فرکو باشید تا درباره نحوه کارکرد و تجهیزات سیستم هوشمند مدیریت هوشمند پارکینگ بیشتر بدانید.

پارکینگ هوشمندنحوه کارکرد سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ

شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که برای یافتن فضای خالی در پارکینگ های بزرگ مجبور به جستجوهای طولانی و بعضا خسته کننده شده باشید. تکنولوژی مدیریت پارگینگ هوشمند به کاربران و همچنین رانندگان این امکان را می دهد تا در کوتاهترین زمان به نزدیکترین فضای خالی هدایت شده و ضمن صرفه جویی در وقت و انرژی با روحیه‌ای بهتر به امور روزانه خود بپردازند.

چراغ های نصب شده در بالای هر پارکینگ وضعیت اشغال و آزاد بودن فضا را به اطلاع راننده می‌رساند. ضمن آن که مجموع این اطلاعات توسط شبکه مخصوص، به صفحات نمایشگر در طبقات منتقل شده و راننده را از وضعیت کلی هر طبقه مطلع می‌نماید. سیستم PSM با بهره گیری از مدرن ترین و بهترین تجهیزات سخت افزاری روز دنیا و همچنین خدمات برتر در زمینه های نرم افزاری، ارتباطی و سیستم های نظارت تصویری بین آنها توانسته اطمینان خاطر مصرف کنندگان را در سراسر دنیا به ارمغان بیاورد.

سیستم مدیریت پارکینگ شامل فرآیند ورود و خروج و همچنین محاسبات مبلغ پارکینگ بر مبنای مدت زمان حضور می باشد. سیستم مدیریت پارکینگ شامل نظارت دقیق بر تردد خودروها و ثبت فرآیند ورود ، خروج و همچنین محاسبات مبلغ پارکینگ بر مبنای مدت حضور خودرو در پارکینگ می باشد . در سیستم های مدیریت پارکینگ با استفاده از فن آوری های روز و تجهیزات پارکینگ هوشمند می‌توان سرعت ورود و خروج و دقت تردد خودروها را با دوربین های نظارت تصویر بالا برده و هزینه ها و خطاهای نیروی انسانی را کاهش داد. همچنین این سیستم‌ها می توانند در انواع پارکینگ های عمومی مراکز تجاری، خصوصی، پارکینگ های فرودگاه ها ، مجتمع های تجاری مال های بزرگ ، مجتمع های مسکونی و اداری مورد استفاده قرار گیرند.

پارکینگ هوشمندسیستم راهنما و هدایتگر مدیریت هوشمند پارکینگ

سیستم راهنما و هدایتگر سنسور پارکینگ شامل چراغ های سبز و قرمز، سنسور های التراسونیک و دوربین های مداربسته بسته (از نوع پلاک خوان) در محل پارک خودرو و تابلوهای راهنما جهت هدایت و نمایش ظرفیت پارکینگ است. سیستم راهنما و هدایتگر پارکینگ در واقع شامل چراغ های چند رنگ و سنسورهای دوربین تشخیص حضور یا عدم حضور خودرو می‎باشد و همچنین شامل تابلوهای راهنمای مسیر جهت یافتن بهترین و سریعترین مسیر به سمت فضای خالی پارک و نمایش ظرفیت خالی قسمت های مختلف پارکینگ است. سیستم هدایتگر پارکینگ با دو راه حل متفاوت قابلیت ارائه دارد که به شرح آن می‌پردازیم:

1- سیستم هدایتگر مبتنی بر سنسور التراسونیک : در این سیستم در هر فضای پارک یک سنسور به همراه یک چراغ نصب می‌شود و با حضور یا عدم حضور خودرو چراغ به رنگ های قرمز ، سبزو برای رزرو به رنگ های دیگر نمایش داده می‌شود.

2- سیستم هدایتگر مبتنی بر دوربین : در این سیستم از دوربین و چراغ برای نمایش فضای پر و خالی پارک استفاده می‌شود به این صورت که دوربین‌ها امکان نصب برای 3 یا 6 فضای پارک را دارند و در صورت خالی بودن حتی یک فضای پارک به رنگ سبز و در صورت پر بودن تمام فضاهای پارک به رنگ قرمز و در صورت رزرو  به رنگ های دیگر نمایش داده می‌شوند.

سیستم های شناسایی خودرو به صورت برد بلند RFID

این سیستم شامل تجهیزات برد بلند برای شناسایی خودرو از فاصله 3 تا 10 متری و باز شدن خودکار راهبند در صورت مجاز بودن خودرو به صورت اتوماتیک است. سیستم های شناسایی خودرو به صورت برد بلند RFID شامل آنتن های برد بلندی که در مبادی ورودی و خروجی پارکینگ نصب می‌شوند و تگ های از قبل تعریف شده‌ای که روی شیشه ماشین چسبانده می‌شود( از کارت نیز به جای تگ می توان استفاده کرد ) و شامل مشخصات خودرو است می‌باشد. این سیستم ها در دو نوع پسیو و اکتیو مورد استفاده قرار می‌گیرد. در استفاده از سیستم پسیو زمانی که تگ یا خودرو در فاصله حدود 3 تا 6 متری آنتن قرار گیرد خودرو شناسایی شده و در صورت مجاز بودن برای تردد راهبند به صورت اتوماتیک باز می‌شود. سیستم برد بلند پسیو امکان استفاده در مجتمع های مسکونی، ادارات دولتی، ادارات خصوصی، مکان های نظامی کاربرد دارد . نوع دیگر سیستم برد بلند با عنوان اکتیو برای موارد سرعت بالا و فاصله های زیاد از جمله اتوبان ها و عوارضی ها در بزرگراه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیستم تشخیص پلاک خودرو ANPR

سیستم تشخیص پلاک خودرو که شامل تشخیص پلاک به صورت خودکار و ثبت آن در زمان تردد خودرو به پارکینگ و یا معبر تعیین شده می باشد. سیستم تشخیص پلاک خودرو شامل دوربین و نرم افزار تشخیص پلاک خودرو است که ثبت اطلاعات پلاک خودرو و اطلاعات مربوط به تردد و زمان آن را به صورت اتوماتیک ، انجام می دهد. در این سیستم اطلاعات پلاک از طریق دوربین‌هایی که در ورودی پارکینگ یا معابر نصب شده‌اند امکان ثبت در نرم افزار را دارد. در واقع نرم افزار از طریق فیلمی که به صورت زنده در حا ضبط است و یا عکسی که توسط دوربین پلاک خوان AVTECH از پلاک گرفته شده امکان استخراج اطلاعات مربوط به پلاک را دارد. همچنین امکان تشخیص چند پلاک در یک تصویر ، تشخیص پلاک های مختلف از جمله نظامی ، سواری ، منطقه آزاد و غیره را نیز دارد.

سیستم پلاک خوان پارکینگ هوشمندمهم‌ترین قابلیت‌های سیستم مدیریت پارکینگ هوشمند

 • ثبت تصاویر از خودروها که شامل تصویر خودرو، تصویر پلاک و تصویر راننده است.
 • قابلیت محاسبه‌ی تعرفه‌های خاص برای برخی از مشتریان
 • اطلاعات خودرو در زمان خروج، همانند زمان خروجی خودرو و اطلاعات مربوط به آن نمایش داده میشود.
 • پلاک های انتخاب شده و ثبت شده در سیستم را کنترل خواهند کرد که راننده ورودی و خروجی یکی باشد و محدودیت هایی را برای این مورد قرار می‌دهد.
 • بعضی از مکان های پارکینگ مجاز به پارک نیستند، محدودیت هایی در هوشمندسازی پارکینگ ها وجود خواهد داشت که برای این قانون، اجرا می‌شود.
 • این قابلیت در سیستم مدیریت پارکینگ هوشمند وجود خواهد داشت که وسایل ماشینی همانند اسکوترها، ماشین های زباله مدیریت می‌شوند.
 • و همچنین قابلیت مدیریت وسایل ماشینی در خارج از یک پروژه پارکینگ هوشمند هم وجود دارد. همانند تاکسی ها، اتوبوس ها و غیره.

کاربرد نرم افزار پلاک خوان دوربین مداربسته در پارکینگ هوشمند

همانگونه که می دانیم تصاویری که از پلاک خودرو ثبت می‌شوند ، تنها قابلیت مشاهده را دارند و امکان جستجو و یا ذخیره سازی متن پلاک را ندارند ، لذا جهت ثبت متن پلاک که بتوانیم آن را در پایگاه داده ذخیره کرده و روی آنها عملیات گزارش گیری، جستجو و ویرایش را انجام دهیم نیازمند یک نرم افزار هوشمند هستیم که تصاویر دریافتی از دوربین ثبت پلاک را پردازش کرده و متن پلاک را از روی آن استخراج نماید . نرم افزار پلاک خوان دوربین مداربسته در واقع یک نرم افزار هوشمند است که وظیفه آن شناسایی پلاک خودرو از روی تصویر دریافتی از دوربین های ثبت پلاک می‌باشد. در واقع ورودی این نرم افزار تصویر و خروجی آن متن پلاک و بریده پلاک می باشد .

مشخصات دوربین پلاکخوان مورد استفاده در پارکینگ هوشمند

 • دقت بالای ۹۵% در شناسایی پلاک
 • دقت بالای ۹۸% در شناسایی اعداد و حرف پلاک
 • زمان پردازش و شناسایی پلاک در روز کمتر از ۳۰۰میلی ثانیه و در شب کمتر از ۱۵۰ میلی ثانیه
 • توانایی شناسایی پلاک در روز و شب
 • شناسایی پلاک در سرعت های کمتر از ۱۸۰ کیلومتر در ساعت
 • قابلیت اتصال به دوربین های آنالوگ و IP
 • شناسایی پلاک های خصوصی ، عمومی و تاکسی ، دولتی

مزایای استفاده از سیستم هوشمند مدیریت پارکینگ و قیمت آن

هیچ شکی نیست که اسمارت پارکینگ در بردارنده مزایای بسیار زیادی است و امروزه در آپارتمان ها و سایر مکان های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌خواهند در کمترین فضای ممکن بیشترین بهره وری را از آن ببرند. حال در صورتی که درصدد خرید سیستم مدیریت پارکینگ هوشمند هستید تا با آن بتوانید در فضاهای بزرگ و کوچک، بیشترین استفاده را ببرید؛ بایستی پیش از هر چیز قیمت پارکینگ هوشمند و نیز هزینه های ساخت و راه اندازی آن را نیز بدانید تا بدین ترتیب بتوانید بهتر در خصوص خرید خود تصمیم گیری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ما در بخش فنی فرتاک گلویال ویژن در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

قیمت پارکینگ هوشمند

خرید سیستم مدیریت پارکینگ هوشمند

 

شرکت فرتاک گلوبال ویژن به عنوان مجری اولین پروژه نظارت تصویر بر مبنای پردازش تصویر پلاک خوان در پارکینگ های هوشمند از مجموعه‌های فعال در حوزه تامین و تولید محصولات نظارتی و هوشمندسازی در ایران است که تولیدات خود را با قیمت ایده آل و بالاترین کیفیت در اختیار هموطنان قرار می‌دهد. مهندسین این مجموعه اقدام به طراحی یک سیستم پارکینگ هوشمند کرده‌اند که حتی در شرایط اضطراری مانند قطعی شبکه به صورت آفلاین امکان ارائه خدمات را دارد و کارکرد آن دچار اختلال نمی‌شود. این سیستم به دو صورت برد کوتاه و برد بلند طراحی شده که شما می‌توانید هر یک از این دو نوع رو با توجه به بودجه که برای خرید این سیستم در نظر گرفته‌اید تهیه و استفاده نمایید. کارشناسان این مجموعه پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام طول هفته را دارند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانند در کوتاه ترین زمان ایراد پیش آمده را برطرف نمایند.

این مجموعه علاوه بر سیستم پارکینگ هوشمند نرم افزارها و دوربین های کاربردی دیگری مانند سیستم تشخیص چهره، کنترل تردد و اشیا جا مانده یا گم شده، فنس مجازی و غیره را نیز دارند که همه این محصولات از کیفیت فوق العاده ای برخوردارند که با محصولات مشابه از برندهای خارجی رقابت می کنند. خدمات پس از فروش در کنار قیمت مناسب محصولات این مجموعه از اصلی ترین دلایلی هستند که بخش زیادی از نیاز این بازار توسط این مجموعه تامین می شود.

 

سیستم ثبت سفارش و ریجستری پروژه

برای دریافت مشاوره یا نشست صمیمی میتوانید از طریق فرم های داخل سایت و یا تلفن های ارتباطی با ما در تماس باشید

به بالای صفحه بردن