کنترل دوربین مداربسته از راه دور

دوربین مداربسته کنترل از راه دور به شما این امکان را می دهد تا هنگامی که در خانه، مغازه، سازمان، کارگاه و پروژه خود نیستید، بتوانید از راه دور مکان مورد نظر خود را زیر نظر داشته باشید. برای کنترل دوربین مدار بسته از راه دور معمولا باید از روش های انتقال تصویر دوربین مداربسته استفاده کرد. مشاهده تصویر دوربین محل شما از طریق اینترنت بر روی کامپیوتر شخصی یا تلفن همراه همیشه باعث احساس امنیت و اشراف دارد این سوال ایجاد می‌شود که چگونه می توان تصویری که توسط دوربین های مداربسته در حال ضبط است را از مکان های دورتر از طریق اینترنت مشاهده نمود؟ سیستم‌های نظارتی همیشه مبتنی بر مشاهده آنلاین بوده و نباید از هیچ لحظه ‌ای غافل شد! پس همراه ما در این مقاله از مجله فرکوویژن باشید تا درباره کنترل دوربین مداربسته از راه دور بیشتر آشنا شوید.

انتقال تصویر چطور امکان کنترل دوربین از راه دور را فراهم می کند؟

یکی از امکانات بسیار خوبی که در دستگاه های DVR و NVR در سیستم دوربین های مداربسته وجود دارد امکان مشاهده تصاویر همه دوربین های مداربسته از راه دور (کنترل دوربین از راه دور) و از طریق اینترنت است. برای دستیابی به چنین امکانی لازم است یک سری امکاناتی مانند اینترنت و IP اختصاصی را از قبل تدارک دیده باشید. البته در بسیاری از دستگاه‌های DVR جدید و به روز نیاز به IP اختصاصی حذف شده و با در اختیار داشتن هر نوع اینترنت، شما می توانید کنترل دوربین از راه دور داشته باشید.

از طریق انجام انتقال تصویر اینترنتی دوربین ها شما خواهید توانست تصاویر را در محیط اینترنت از طریق موبایل یا کامپیوتر ببنید. انتقال تصویر به نحوی اتصال به تصاویر دوربین ها از طریق شبکه های کامپیوتری است. این کار می تواند در شبکه داخلی یا شبکه اینترنت انجام شود. در انتقال تصویر اینترنتی دستگاه DVR یا NVR به اینترنت متصل شده و امکان انتقال تصاویر دوربین ها را فراهم می کند.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته کنترل از راه دور

  • امکان تعریف چندین دستگاه DVR در یک نرم افزار و کنترل چندین مرکز به طور همزمان
  • کاهش میزان سرقت و خرابکاری توسط مشتریان و کارکنان
  • امکان کنترل و تغییر زاویه دوربین ‌های گردان
  • امکان مکالمه صوتی با افراد حاضر در محل و شنیدن صدا به صورت آنلاین
  • امکان ضبط فیلم یا ذخیره عکس از تصویر آنلاین
  • امکان بازپخش و پشتیبان ‌گیری از تصاویر ضبط ‌شده روی دستگاه
  • توانایی نظارت از راه ‌دور بر فعالیت کودکان و حیوانات خانگی موجود در خانه

تنظیم قابلیت مشاهده و کنترل از راه دور از طریق اتصال کامپیوتر

یک کارت ضبط ویدئو بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. این مرحله تنها در صورتی انجام می شود که سیستم دوربین مداربسته هیچ گونه پشتیبانی از اتصال اینترنت نداشته و یا دستگاه DVR به سیستم وصل نشده باشد.

کامپیوتر را RESTART کرده و نرم افزار ضبط فیلم را نصب کنید. این نرم افزار کامپیوتر را قادر می سازد که ورودی کارت ضبط ویدئویی تشخیص دهد. همچنین ویدیوهای دریافت شده توسط کارت را ضبط و یا پخش می کند.

از طریق لینک کردن دستگاه DVR به کارت ضبط ویدئویی، کامپیوتر را به سیستم دوربین مداربسته متصل کنید. از نرم افزار نصب شده، برای چک کردن درستی اتصال استفاده کنید. نرم افزار جریان ویدئویی را راه اندازی کنید و داده ها را از کارت ضبط ویدئویی به عنوان منبع جریان وارد کنید. اطلاعات لازم، نظیر آدرس URL اختصاص داده شده به خوراک ویدیو جریان، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. بعد از فرآیند تصدیق اطلاعات ورودی، فیلم های ویدئویی از سیستم دوربین مدار بسته شما از طریق رایانه پخش خواهند شد.

آیا می‌توان دوربین مداربسته کنترل از راه دور را چرخاند؟

اگر منظور شما از کنترل دوربین مداربسته از راه دور، گرداندن دوربین از نوع دوربین مداربسته گردان و یا PTZ  است و در بیشتر نرم افزارهای انتقال تصویر چنین کاری نیز وجود دارد.

آیا می توان صدا را در دوربین های مداربسته کنترل از راه دور شنید؟

این امکان در بیشتر نرم افزارهای انتقال تصویر وجود دارد. البته باید در محل نصب میکروفن نصب شده باشد یا دوربین ها صدا داشته باشند. ضبط صدا در دوربین های AVTECH به شما این امکان را به راحتی فراهم می‌کند و شما می‌توانید صداها را هم به صورت یک طرفه و هم به صورت دو طرفه شنود و انتقال دهید.

استفاده از چه اینترنتی برای سیستم های کنترل دوربین مداربسته از راه دور مناسب است؟

این موضوع تاحد زیادی به نوع دوربین مورد استفاده، تعداد دوربین ها و کیفیت مشاهده تصاویر بستگی دارد ولی برای انجام انتقال تصویر بیش از ۴ دوربین تحت شبکه و HD بهتر است اینترنتی با سرعت بیش از ۲Mb تهیه گردد.

قیمت دوربین مداربسته کنترل از راه دور

در بازار سیستم های نظارتی با توجه به خصوصیات و تکنولوژی و مشخصات دوربین ها، قیمت ها نیز متفاوت است. شما اگر قصد خرید دوربین برای کنترل از راه دور را دارید، با خرید دوربین های مداربسته PTZ ای وی تک با قیمت مناسب، می‌توانید مکان مد نظر خود را با بهترین نحو ممکن از راه دور کنترل کنید. الزم به ذکر است که همکاران ما در فرتاک گلوبال ویژن بهترین قیمت ها را برای شما پیش بینی کرده اند تا با خرید تعداد بالای این دسته از دوربین های مداربسته چرخشی حافظه دار سود زیادی عائد شما شود. پیشنهاد می‌کنیم جهت دریافت لیست محصولات AVTECH و آخرین قیمت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن