موزه تایوان

موزه تایوان

موزه ملی تایوان توسط سیستم نظارت تصویری AVTECH کنترل می شود

موزه ملی تایوان در جنوب این کشور یکی از جاذبه های گردشگری حیاتی تایوان به حساب می آید که در آن بسیاری از اسباب و وسایل  خاندان امپراتوری چین با قدمت هزاران سال ، نگهداری می شود . وجود بیش از 700 هزار قطعه شامل آثار باستانی ، نقاشی ، خوشنویسی ، اسناد تاریخی ، کتاب های کمیاب و آثار هنری آسیایی در این موزه باعث شده تا موزه ملی جنوب تایوان از مهمترین ذخایر فرهنگی جهان لقب بگیرد .

نیاز به سیستم دوربین مدار بسته 

مسئولان امنیتی موزه برای پوشش این سرمایه ارزشمند از سیستم نظارت تصویری ای وی تک استفاده کردند . آنها پس از بررسی برند های مختلف از لحاظ کیفیت ، قیمت و امکاناتی که در اختیار مشتری قرار می دهند ، شرکت AVTECH تایوان را به عنوان بهترین دوربین مدار بسته ، انتخاب کردند . مسئولان فنی کمپانی ای وی تک پس از بازدید و بررسی قسمت های موزه و جلسات هماهنگی در خصوص نیازهای مسئولان فنی ، پیشنهاد 700 دستگاه دوربین ای وی تک را برای پوشش تمامی زوایای موزه ارائه کردند .

موزه تایوان

برای تصویر برداری با کیفیت در هر شرایط نوری از دوربین های WDR ای وی تک استفاده شد ، همچنین برای پوشش قسمت های حیاتی و مهم موزه دوربین 5 مگا پیکسل ای وی تک ، پیشنهاد شد. با توجه به اهمیت سطح امنیتی موزه ، تکنیسین های فنی ای وی تک از تکنولوژی ضبط بدون وقفه ( Seamless Recording ) در کنار سیستم FOS ( Faill Over Syeytem) ، استفاده کردند. در فناوری ضبط بدون وقفه ، در صورت قطع برق سیستم یا بروز مشکل درسوئیچ شبکه یا سیستم NVR ، تصاویر بر روی SD کارت نصب شده روی دوربین ضبط شده و پس از رفع مشکل تصاویر ضبط شده بر روی NVR بارگذاری می شود . و در حالت FOS ، برای پشتیبانی از هر هفت، دستگاه NVR ، یک NVR به عنوان رزرو تنظیم می شود. در این حالت اگر هر کدام از دستگاه های NVRدچار مشکل شود ، تصاویر بدون هیچ وقفه ای بر روی دستگاه رزرو ضبط می شود .

موزه تایوان

همچنین برای ارتقای سطح امنیتی سیستم نظارت تصویری ، تیم فنی ای وی تک با استفاده از قابلیت IVS در نرم افزار مدیریت تصاویر خود ، دسترسی افراد مختلف به همه تصاویر دوربین مدار بسته قسمت های مختلف موزه را محدود کرده اند . همچنین قابلیت ویژه تعبیه شده بر روی نرم افزار CMS ای وی تک به گونه ای تنظیم می شود که در صورت بروز هر رخدادی در مناطق مهم ، تصویر آن دوربین در مانیتور اتاق کنترل بصورت تمام صفحه نمایش داده می شود تا ماموران امنیتی فورا با تشخیص مشکل ، راهکار مناسب را اجرا کنند .

موزه ملی تایوان

تجهیزات استفاده شده ای وی تک در موزه

  • برای پوشش فضای بیرونی با وسعت بالا از دوربین های POC ، ای وی تک استفاده شده است. دوربین بولت AVP561 و دوربین اسپید دام AVP583 ای وی تک با استفاده از کابل کواکسیال و منبع تغذیه تحت کابل کواکسیال مدل AVX912R6 متصل می شوند ( مسافت تغذیه دوربین ها و انتقال تصویر حدود 200 متر می باشد ) و سپس از بستر فیبر نوری به دستگاه NVR ای وی تک مدل AVH564 متصل می شوند .
  • برای پوشش قسمت های داخلی موزه شامل راهرو ها و قفسه های داخلی ، ورودی ها و موقعیت های حساس و مهم از دوربین های تحت شبکه متعدد ای وی تک شامل دوربین بولت دو مگا پیکسل AVM552 ، دوربین بولت پنج مگا پیکسل AVM5455 ، دوربین صنعتی دو مگا پیکسل AVM500 ، دوربین دام پنج مگا پیکسل AVM5445 و دوربین اسپید دام AVZ592 استفاده شده است . این دوربین ها  توسط منبع تغذیه تحت شبکه ( PON ) ای وی تک مدل AVX913R6 تغذیه شده و سپس از طریق فیبر نوری به دستگاه NVR ای وی تک مدل AVH564 وصل می شوند .
  • برای مشاهده و مدیریت تصاویر در اتاق کنترل از نرم افزار CMS ، نرم افزار IVS استفاده شده است و کاربران بر اساس موقعیت امنیتی و سطح دسترسی تعریف شده برایشان می توانند به همه یا برخی از تصاویر دوربین ها دسترسی داشته باشند .

برخی از قابلیت های پیشرفته مدار بسته AVTECH در این پروژه

poc

  • قابلیت POC

در قابلیت POC یا Power Over Coax ، تصاویر دوربین IP ، بر روی بستر کابل کواکسیال تا 200 متری بخوبی و بدون هیچگونه افتی ارسال می شود .

Solid Light

  • قابلیت دید در شب هوشمند ( Solid Light )

کنترل هوشمند شدت نور مادون قرمز ، برد موثر بالاتر سیستم دید در شب با توجه به زاویه دید دوربین در کنار استفاده از LED های با طول عمر بالاتر ، تصاویر با جزئیات بالایی را در طول شب برای ماموران امنیتی موزه ارائه می کند .

cms trident

  • نرم افزار CMS TRIDENT

نرم افزار CMS قدرتمند ای وی تک برای هر تعداد دوربین و هر پروژه ای به گونه ای تنظیم می شود که تمامی نیاز های کاربران را در بالاترین سطح و کیفیت ممکن پوشش می دهد ، قابلیت های متنوع این نرم افزار از جمله E-Map برای موزه ملی تایوان بسیار مفید استفاده قرار گرفت.

Seamless Recording

  • قابلیت ضبط پشت سر هم یا Seamless Recording

در این حالت چنانچه ارتباط شبکه قطع شود یا سوئیچ و NVR خاموش شوند ، تصاویر دوربین بر روی SD کارت نصب شده روی دوربین ضبط شده و پس از برطرف شدن مشکل ، تصاویر بر روی NVR بارگذاری می شود .

FOS

  • سیستم NVR پشتیبان یا Failover System

در این حالت به ازای هر هفت دستگاه NVR می توان یک NVR به عنوان بکاپ یا پشتیبان تنظیم کرد. در این حالت چنانچه هر کدام از NVR ها دچار مشکل شوند ، تصاویر بصورت خودکار بر روی سیستم NVR بکاپ ضبط می شود . این قابلیت میزان اعتماد به سیستم را در هر شرایطی افزایش می دهد .

شرکت فرتاک گلوبال ویژن نماینده انحصاری تجهیزات مدار بسته ای وی تک ( AVTECH ) در ایران با بکار گیری پرسنل مجرب و تیم فنی خبره در زمینه فروش و اجرای پروژه های مختلف نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته ، نیاز های مختلف مشتریان را به نحو مطلوب پوشش داده است . شما می توانید جهت مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت با شماره 26651185  تماس حاصل فرمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *