راهنمای خرید دوربین مدار بسته

راهنمای خرید دوربین مدار بسته

راهنمای خرید دوربین مدار بسته 

با توجه به افزایش  جرم و جنایت و انواع اخبار مختلفی که هر روز در روزنامه ، تلویزیون و رسانه های دیگر می بینیم و می  شنویم ، ضرورت استفاده از سیستم دوربین مدار بسته بیش از هر زمان دیگری احساس می شود . امروز دیگر کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که اسم دوربین مدار بسته را نشنیده  یا از فواید آن بی اطلاع باشد. در این مقاله می خواهیم شما را با چند نکته مهم که در انتخاب و راهنمای خرید دوربین مدار بسته مناسب تاثیر گذار است آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

  • انتخاب نوع سیستم مدار بسته

نخستین موضوعی که در انتخاب سیستم مدار بسته باید به آن توجه کنیم ، انتخاب نوع سیستم و تکنولوژی مدار بسته است ، سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ ، سیستم دوربین مدار بسته دیجیتال یا سیستم دوربین مدار بسته تحت شبکه ( IP Camera ) کدامیک مناسب است ؟ و اما مختصری در مورد انواع سیستم های مدار بسته :

دوربین آنالوگ

نحوه اتصال تجهیزات دوربین مدار بسته در سیستم آنالوگ

دوربین مدار بسته آنالوگ

این سیستم قدیمی ترین سیستم موجود مدار بسته است، دوربین و DVR با قیمت ارزان و کیفیت پایین عرضه می شوند، تصاویر بین دوربین و DVR از طریق کابل کواکسیال ( RG59 , RG6 و … ) می شوند و برای تغذیه دوربین ها باید کابل برق مجزا کشیده شود ، تغذیه دوربین ها توسط آداپتور یا منبع تغذیه انجام می شود .

دوربین مدار بسته ip

نحوه اتصال تجهیزات دوربین مدار بسته در سیستم تحت شبکه

دوربین مدار بسته تحت شبکه ( IP )

سیستم دوربین مدار بسته IP شامل دوربین های مگا پیکسل با کیفیت بالا و NVR می باشد ،قیمت این سری از محصولات از دو نوع تکنولوژی دیگر بالاتر است ، تصاویر از طریق کابل شبکه ( Cat5 , Cat6 و … ) بین دوربین و NVR و سوئیچ شبکه منتقل می شوند. سوئیچ شبکه وظیفه انتقال و تجمیع تصاویر چند دوربین را بصورت همزمان به NVR و همچنین تغذیه دوربین ها را از طریق کابل شبکه انجام می دهد ( این کار توسط سوئیچ POE انجام می شود ) .

راهنمای خرید دوربین مدار بسته دیجیتال ( HD )

سیستم دوربین مدار بسته دیجیتال کمی از دو تکنولوژی دیگر جدید تر است در این سیستم دوربین ها با کیفیت مگا پیکسل ارائه می شوند اما تصاویر دوربین ها از بستر کابل تصویر ( RG59 , RG6 و …) به DVR منتقل و در آنجا ضبط می شود. برای تغذیه دوربین نیز شرایط مانند سیستم آنالوگ است. قیمت تجهیزات مدار بسته HD از سیستم آنالوگ بالاتر و در عین حال از سیستم مدار بسته IP پایین تر است.

به خاطر داشته باشید که هر کدام از این نوع سیستم ها در جای خود می تواند نیاز گروهی از کاربران را فراهم نماید ، برای انتخاب نوع سیستم باید ابتدا هدف خود از خریداری یک سیستم مدار بسته را مشخص کنیم.

  • آیا شما می خواهید با استفاده از سیستم دوربین مدار بسته تنها عبور مرور افراد در یک محوطه را مشاهده کنید یا اینکه چهره و مشخصات ظاهری افراد نیز با اهمیت است ؟
  • آیا در منطقه ای که می خواهید از دوربین مدار بسته استفاده کنید ، دوربین های دیگری نیز پیش از این نصب شده است یا خیر ؟
  • کیفیت تصویر برای شما اولویت دارد یا قیمت ؟
  • میزان توسعه آینده سیستم مدار بسته به چه صورت است ؟

پاسخ به این سوالات می تواند به شما کمک کند که نوع تکنولوژی مدار بسته مناسب را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که همواره مشورت با یک مشاور و کارشناس خبره می تواند تصمیم گیری را برای شما آسان تر کند. مشاوران ما در فرتاک گلوبال ویژن آماده اند تا شما را به نحو مطلوب راهنمایی کنند تا مناسب ترین تکنولوژی مدار بسته را انتخاب کنید.

راهنمای خرید

  • میزان بودجه ای که برای خرید دوربین مدار بسته در نظر گرفته اید

بیایید با هم راحت باشیم ، چقدر می خواهید برای حفظ امنیت خود و کسب و کار خود هزینه کنید ، ما معتقدیم که این هزینه کرد بیشتر جنبه یک سرمایه گذاری پر سود را می تواند داشته باشد ، تصور کنید که شما صاحب یک فروشگاه بزرگ هستید، اگر از فروشگاه شما سرقت شود ، چه حالی خواهید داشت؟ چگونه می توانید در مراجع قضایی سارق یا سارقین  را ردیابی یا شناسایی کنید ؟ از این رو این سرقت می تواند برای شما به منزله ی پایان کسب و کارتان باشد.

حال تصور کنید که می توانید همواره تمامی زوایای فروشگاه شبانه روز تحت نظر داشته و تصاویر آنرا در یک محل امن ضبط کنید ، هیچ نکته ای از چشمان شما پنهان نخواهد بود در این حالت نه تنها امکان سرقت از محل کسب و کار شما کمتر خواهد شد ، بلکه در صورت بروز حادثه ، شما می توانید با استفاده از سیستم مدار بسته قدرتمندی که خریداریش کرده اید ، تصاویر مورد نیاز افراد مسئول در مراجع قضایی را در اختیار آنها قرار دهید تا در اسرع وقت سارقین را پیدا کنند.

در صورتی که محدودیتی برای هزینه کرد ندارید پیشنهاد ما، انتخاب سیستم دوربین مدار بسته IP است ، اگر بودجه محدودی را به این کار اختصاص داده اید اما در عین حال کیفیت برای شما در اولویت است می توانید از سیستم دیجیتال ( HD ) استفاده کنید . اما اگر کیفیت برای شما اهمیت ندارد و تنها می خواهید چند دوربین مدار بسته در محل زندگی یا محیط کسب و کار خود داشته باشید می توانید از دوربین مدار بسته آنالوگ استفاده کنید. اهمیت استفاده از یک مشاور خبره می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

راهنمای خرید

  • انتخاب برند دوربین مدار بسته

بازار ایران از هزاران برند رنگارنگ تشکیل شده که شناسنامه مدار یا بدون نام ( No Name ) هر کدام خود را بهترین در دنیا می دانند اما به راستی کدام برند است که می تواند نیاز حفاظتی یا حراستی شما را به نحو مطلوب پوشش دهد. فاکتور های زیادی را برای انتخاب یک برند مطلوب باید بررسی کنیم ، کشور سازنده ، استفاده از قطعات درجه یک ، ظاهر زیبا ، تکنولوژی های مدار بسته مدرن ، میزان موجودی در بازار ، عدم نوسان قیمت در بازار مواج ارزی ، ترس از تحریم تجهیزات و بسیاری از موارد دیگر را باید در این حوزه بررسی کنیم تا بتوانیم برند مطلوب را انتخاب کنیم.

 ما در فرتاک گلوبال ویژن مفتخریم که نماینده رسمی یکی از خوشنام ترین و حرفه ای ترین تولید کنندگان دوربین مدار بسته هستیم ، برند AVTECH تایوان به پشتوانه تیم فنی مهندسی قدرتمند و کیفیت محصولات مدار بسته در کنار نرم افزار قدرتمند یک انتخاب بی نظیر برای پوشش نیاز های مدار بسته شماست. پشتیبانی مناسب از محصولات ای وی تک ، موجود بودن محصولات ، ثبات قیمتی و بسیاری از موارد دیگر باعث شده تا ای وی تک خیلی زود جای خود را در بازار ایران پیدا کند.

  • نوع دوربین مدار بسته

برای پوشش قسمت های مختلف باید از دوربین های مختلفی استفاده شود ، دوربین دام ، دوربین باکس ، دوربین بولت ، دوربین متحرک یا اسپید دام و … را می توان با توجه نیاز مشتریان در محل خود نصب کرد به عنوان مثال در فضای داخل اتاق و فضاهای سرپوشیده باید از دوربین دام استفاده کرد یا دوربین بولت را باید برای پوشش فضاهای باز و بیرونی استفاده کرد.

شما می توانید برای پوشش فضای مورد نیاز خود از مشاورین شرکت فرکو برای بازدید و ارائه طرح و پیشنهاد فنی استفاده کنید ، کارشناسان ما پس از بازدید رایگان از مجموعه مورد نظر ، بهینه ترین و مناسب ترین پیشنهاد دوربین مدار بسته شامل تعداد و نوع دوربین ها را بهمراه قیمت تمام شده پروژه برای شما ارسال خواهند کرد.

خدمات پس از فروش

  • گارانتی و خدمات پس از فروش

این جمله را در خاطر داشته باشید ، گارانتی و خدمات پس از فروش همیشه حکم پاشنه آشیل سیستم مدار بسته را ایفا می کند، شما حتی اگر گران ترین سیستم دوربین مدار بسته دنیا را هم خریداری کنید اگر از گارانتی و خدمات پس از فروش مناسبی برخوردار نباشد ، پس از مدتی کلافه خواهید شد. از این رو ما در فرتاک گلوبال ویژن با رعایت اصول مشتری مداری همواره تلاش کرده ایم تا بهترین خدمات را در غالب گارانتی و خدمات پس از فروش به طیف وسیع مشتریانمان ارائه کنیم.

البته برای انتخاب یک سیستم مدار بسته خوب، موارد دیگری نیز وجود دارد که در مقاله های دیگر برای شما توضیح خواهیم داد. کارشناسان ما در فرکو هر لحظه در تلاشند تا مناسب ترین محصولات با بهترین قیمت و بالاترین سطح خدمات را به شما مشتریان ارزشمند ارائه دهند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *