ایمن سازی داده های شبکه ای

زمانی که صحبت از سرقت داده‌ ها در سازمان ها و اماکن مهم می ‌شود، سارقین سایبری نگران عبور از موانع حفاظت پیرامونی و فایروال ‌های سیستم شما نیستند، زیرا با استفاده از روش های ساده دیگر این عمل را انجام می دهند. این روزها هکرها از مهندسی اجتماعی به عنوان ابزار انتخاب برای دست یافتن به اعتبارات کاربری استفاده می‌ کنند.
 به گفته‌ ی کمپانی تحقیق بازار Forrester ،  80 درصد از نفوذهای حفاظتی به اعتبارات ارزشمند در سازمان مربوط می ‌شوند و اگرچه کاربران این اعتبارات ممتاز بیش از همه به حساب ‌های کاربری خود نیاز دارند، تا حدی مورد حسابرسی قرار می ‌گیرند این امکان را برای کارفرمایان فراهم خواهد کرد تا به فعالیت خود مشکوک شوند. در نتیجه هکرهایی که از این حساب ‌ها استفاده می ‌کنند، آزادانه می ‌توانند اطلاعات و منابع سازمان ‌ها را به سرقت ببرند.
با این حال کمپانی ‌ها در حال سازگار شدن با فناوری هستند تا رفتارها را مورد نظارت قرار دهند و از داده ‌های مهم خود حفاظت کنند. در این مقاله از مجله فرکو همراه ما باشید تا درباره ایمن سازی داده های شبکه ای و نظارت تصویری بیشتر بدانید.

فناوری سیستم های نظارتی در حفاظت از داده ها به چه صورت است؟

  • تشخیص و متوقف کردن کاربری اعتبارات کاربران محرمانه نیازمند ترکیبی از فناوری ‌هایی است برای صرفه‌ جویی در زمان و منابع . سازمان‌ ها می ‌توانند از فناوری نظارت استفاده کنند تا ناهنجاری‌ های موجود در رفتار کاربر را به طور دقیق شناسایی نمایند و آنالیز رفتار نیز بهترین اقدام به شمار می‌ رود که عبارت است از دنبال کردن رفتار گذشته ‌ی کاربر به منظور پیش ‌بینی رفتار آینده. این کار به سازمان‌ ها بینش دقیق‌ تری نسبت به فعالیت کاربران خواهد داد.
  • این فناوری ‌ها علاوه بر انجام مانیتورینگ و نظارت بر فعالیت کارکنان، موارد مشکوک در رفتار کاربر مانند زمان وارد شدن به حساب، اختلافات موجود در موقعیت جغرافیایی و دسترسی به سیستم ‌های داخلی را نیز مورد بررسی قرار می‌ دهند.
  • حال شبکه‌ های یک سازمان عبارتند از پیمانکاران شرکت‌ های دیگر و نمایندگان تجاری که ممکن است به داده‌ های کمپانی دسترسی غیر ضروری داشته باشند. برنامه ‌های عملیات بحرانی باید مورد نظارت قرار گرفته تا مشاهده کنند که چه کسانی به چه اطلاعاتی دسترسی دارند.دسترسی به اطلاعات مهمی نظیر رازهای تجارت، اطلاعات مشتریان و داده‌ های کارت پرداخت، افراد داخل مجموعه را به تهدیدی ویژه برای سازمان تبدیل خواهد کرد.
  • توجه داشته باشید که بیشترین بخش حملات سایبری ناشی از عوامل داخلی است که به یک ایمیل غیرمجاز دسترسی دارند، بنابراین سازمان ‌ها علاوه بر این فناوری ‌های نظارتی برای کاهش خطرات مربوط به اعتبارات کاربران مجاز، باید آموزش‌ هایی را ارائه دهند.
  • ایجاد یک سیاست برای دستگاه موبایل که کارکنان را به سوی محفاظت از رمز پسورد و کاربری ایمن هدایت می ‌کند نیز خطرات را کاهش خواهد داد. علاوه بر قوانین خودتان، اطمینان پیدا کنید که کارکنانتان کاملاً از قوانینی که باید در هنگام مدیریت داده‌ های سازمان یا مشتریانتان پیروی کنند، اطلاعات کافی دارند.یک قانون منع کننده را به شکل برنامه‌ ی تعریف‌ شده ‌ای ترسیم نمایید و کارکنان را مطلع سازید که فعالیت آنان از طریق فناوری نظارت ثبت و ضبط می ‌شود و اینکه در صورت استفاده‌ ی نادرست از منابع سازمان باید پاسخگو باشند.
  • آموزش سیاست‌ های کاربری قابل قبول، فناوری نظارت، تهدیدات اخیر سایبری و محروم کردن به تعریف نمودن فرهنگ قوی امنیت کمک خواهد کرد.
  • در نهایت سازمان‌‌ها باید قانون حداقل دسترسی مجاز را برای کارکنان خود استفاده کنند که حداقل میزان دسترسی مجاز ضروری برای یک کاربر را مجاز می‌‌کند تا نقش خود را به خوبی ایفا کنند. مجرمین سایبری، پرتلاش و بی‌نهایت خلاق هستند و این یعنی سازمان ‌ها باید دائماً هشیار بمانند. مهاجمین باهوش اعتباراتی را به سرقت می برند که به آنان دسترسی مجاز خواهد داد تا بتوانند زمان کافی برای از بین بردن فیلترهای داده‌ هایتان را بدون تشخیص به دست آورند.
ایمن سازی داده های شبکه

امروزه ایمن‌ سازی داده های شبکه ای ، چیزی فراتر از ایمن کردن محیط اطرافتان است؛ بنابراین نیازمند رویکردی مردم محور است که به کارکنان نکات مهم و اساسی را آموزش دهد و نیز رفتار آنان را نظارت کند تا خطرات درونی را تشخیص دهند. تشخیص اولیه و زودهنگام، به معنای وضوح سریع‌ تر است و راه رهایی ازشر هکرها و حملات سایبری به شمار می ‌رود.

شرکت فرتاک گلوبال ویژن نماینده رسمی محصولات AVTECH تایوان در ایران، افتخار دارد تا طیف وسیعی از محصولات نظارت تصویری را بر اساس نیاز مشتریان و برای نصب در پروژه های مختلف در سبد کالای خود عرضه نماید. شما می توانید برای اطلاع از لیست محصولات و مدل دوربین های مدار بسته و همچنین استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان ما با شماره تلفن ویژه 02188730400  با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *