پروتکل

پروتکل های سیستم مدار بسته

پروتکل های سیستم مدار بسته برند ای وی تک

در این قسمت از مجله فرتاک گلوبال ویژن ، اطلاعاتی را در خصوص پروتکل سیستم دوربین مدار بسته مختلف مورد استفاده در سیستم های نظارت تصویر شرکت AVTECH را معرفی می کنیم . با ما همراه باشید .

پروتکل های سیستم مدار بسته DDNS

پروتکل DDNS

پروتکل DDNS یا Dynamic Domain Name System وظیفه بروز رسانی اتوماتیک نام سرور را در سیستم DNS انجام می دهد به این ترتیب با فعال کردن DDNS ، تنظیمات مربوط به hostnames ، آدرس ها و سایر اطلاعات انجام می شود .

پروتکل های سیستم مدار بسته PPPoE

 پروتکل های سیستم مدار بسته PPPoE

پروتکل PPPOE یا Point To Point Protocol Over Ethernet وظیفه اتصال دستگاه بدون هر گونه تنظیم IP آدرس به اینترنت را انجام می دهد . به عبارت ساده تر دستگاه پس از اتصال فیزیکی بطور مستقیم به اینترنت متصل شده و انتقال تصویر یا ارسال اطلاعات قابل انجام خواهد بود.

DHCP

پروتکل DHCP

پروتکل DHCP یا Dynamic Host Configuration Protocol نوعی از پیکربندی است که در آن به هر وسیله شامل دوربین یا NVR یا DVR ، یک آدرس IP اختصاص داده می شود . این آدرس توسط یک روتر که به سرویس DHCP مجهز است انجام می شود . پروتکل DHCP علاوه بر اختصاص آدرس IP ، وظیفه پیکربندی سایر ویژگی های شبکه شامل Subnet Mask ، Default Gateway و DNS را نیز انجام می دهد .

NTP

پروتکل NTP

پروتکل NTP یا Network Time Protocol وظیفه هماهنگ کردن و استفاده از یک ساعت دقیق در حد ساعت اتمی در شبکه بین دوربین ها و دستگاه  های ضبط توسط یک سرور زمان ( تایم سرور ) انجام می شود . این پروتکل از ساعت هماهنگ جهانی یا UTC که یک استاندارد مربوط به زمان با دقت ساعت های اتمی و در حد چند میلی ثانیه است استفاده می کند .

sntp

پروتکل SNTP

پروتکل SNTP یا Simple Network Time Protocol در واقع یک نسخه ساده تر از پروتکل NTP است و هنگامی استفاده می شود که نیاز به استفاده کامل از پروتکل NTP در سیستم نداشته باشیم .

پروتکل TCP/IP

پروتکل TCP/IPیا Transmission Control Protocol / Internet Protoco وظیفه تعیین چگونگی برقراری ارتباط بین سیستم ها در شبکه و همچنین نحوه انتقال اطلاعات بین تجهیزات شامل دوربین یا دستگاه ضبط را انجام می دهد .

پروتکل های سیستم مدار بسته ICMP

پروتکل ICMP

پروتکل ICMP یا internet control message protocol وظیفه تست و پیدا کردن خطای ارتباطات تجهیزات شبکه و روتر ها را بر عهده دارد. این پروتکل گزارش مربوط به تست ها و خطای بسته های ارسال شده را بین تجهیزات شبکه و روتر را گزارش می دهد .

پروتکل های سیستم مدار بسته SMTP

پروتکل دوربین مدار بسته  SMTP

پروتکل SMTP یا simple mail transfer protocol یکی از پروتکل های TCP/IP است که برای ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی استفاده می شود . این پروتکل قابلیت ذخیره ی نامه های الکترونیکی بر روی یک سرور یا دانلود آنها از روی سرور را فراهم می کند .

پروتکل های سیستم مدار بسته

پروتکل های سیستم مدار بسته FTP

پروتکل FTP یا File Transfer Protocol  یک راه برای انتقال فایل ها شامل تصویر و صوت دوربین مدار بسته بصورت آنلاین بین کلاینت و سرور می باشد. این پروتکل در مقایسه با پروتکل HTTP از قدمت بیشتری برخوردار است . امنیت پروتکل FTP بسیار ضعیف است بطوریکه از منظر تئوری امکان هک تصاویری که تحت این پروتکل منتقل می شوند وجود دارد .

ادامه در قسمت دوم …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *