نصب دوربین در آسانسور

امروزه یکی از راههای دسترسی به طبقات مختلف ساختمان، آسانسور است، از این رو برای امنیت افراد با توجه به بسته بودن این فضای عمومی از دوربین های مدار بسته می‌توان استفاده نمود .آسانسور وسیله ایی است که تمامی ساکنین در روز چندین بار از آن استفاده می کنند و برای نصب دوربین مداربسته در آسانسور نیاز به تاییدیه کتبی از تمامی ساکنین دارید. با نصب دوربین مداربسته در آسانسور می‌توانید امنیت ساختمان خود را بالا برده و میزان جرائم را به میزان قابل توجهی کاهش بدهید. برای انتخاب دوربین مداربسته مناسب آسانسور می توانید با کارشناسان فنی شرکت فرتاک گلوبال ویژن در ارتباط باشید تا شما را در زمینه فنی راهنمایی کنند و یا در ادامه مقاله همراه ما باشید.

نصب دوربین در آسانسور

نکاتی که در نصب دوربین مدار بسته داخل آسانسور باید توجه کرد

برای اینکه دوربین مدار بسته بتواند تمام نقاط کابین را نمایش دهد باید از لنزهای واید دوربین مداربسته استفاده کرد. ممکن است دوربین مدار بسته در آسانسور مقابل منبع نور یا نور پروژکتور باشد از این رو بهتر است دوربینی را انتخاب کنیم که باشد که دارای تکنولوژی WDR باشد.
در اکثر مواقع معمولا از دوربین های مدار بسته دام، مکعبی، مخفی و.. می توان در آسانسورها استفاده کرد، اما حسن مخفی بودن دوربین این است که با توجه به این که آسانسور یک فضای عمومی است و ارتفاع سقف آسانسور کوتاه و در دسترس عموم است، بهتر است دوربین مدار بسته دیده نشود، زیرا امکان دارد آن را از محل نصب شده جدا نمایند و یا در بعضی از آسانسورها از دوربین توکار استفاده می شود. برای استفاده از چنین دوربین هایی باید از یک دوربین کوچک استفاده شود که لنز و بخش پردازشی و کنترلی آن از هم جدا باشد و یا استفاده از لنز زاویه قائم در الویت های ما باشد.

توجه داشته باشید که این دوربین های کوچک روی دیوار کابین آسانسور یا سقف آن طوری نصب می‌شود که مسافران فقط لنز آن را می بینند دوربین هایی که بخش فیلمبرداری آنها از بخش پردازشی جدا است میدان دید آنها محدود به لنزهایی با فاصله کانونی ۲٫۸ ۲٫۵ یا ۲٫۱ میلی متر می شود. معمولا دوربین ها را برای پنهان سازی پشت دیوارهای کاذب داخل کابین آسانسور و یا تزئینات داخلی آسانسور نصب می کنند

اما در کنار تمامی موارد، باید به این نکته اشاره کرد که نصب دوربین در داخل آسانسورها  بدون برچسب مبنی بر استفاده دوربین مدار بسته در آسانسور جرم بوده و طبق قانون تجاوز به حقوق شهروندی تلقی می‌شود. همچنین این مساله می تواند حاوی ویژگی دید در شب باشد که در مواقعی که میزان روشنایی داخل  کابین  آسانسورخیلی کم می شود. حتی در شرایط تاریکی کامل دوربین را قادر می سازد که ویدئوهای واضحی را ارائه کنند.

اهمیت دوربین های مدار بسته در آسانسور

یکی از مکان‌هایی که در ساختمان‌های بزرگ و مراکز عمومی مردم مورد سوءقصد قرار می‌گیرند، آسانسورها هستند. احتمال سرقت، مزاحمت و دیگر مسائل این‌چنینی در آسانسورها بالاست. به همین علت نصب دوربین مداربسته در آسانسور حائز اهمیت است. علاوه بر موارد ذکرشده، با توجه به اینکه آسانسورها را می‌توان راه‌های ورودی اصلی ساختمان‌ها و طبقات مختلف آن‌ها دانست، نصب دوربین مداربسته در آن‌ها می‌تواند از ورود افراد مشکوک به ساختمان و در پی اقدامات خرابکارانه یا سرقت در شناسایی این افراد و عوامل مؤثر باشد. همچنین استفاده از دستگاه‌های نظارت تصویری دوربین مداربسته در آسانسورها می‌تواند رفت آمدهای ساکنین و عموم مردم به سیستم را نیز کنترل نماید و از بروز مشکلات احتمالی در داخل آسانسور یا حتی بیرون آن جلوگیری نماید.

قوانین نصب دوربین مداربسته در آسانسور و مشاعات آپارتمان

همان طور که اشاره کردیم، یکی از دوربین هایی پر کاربرد برای آسانسور دوربین های دام هستند، زیرا این دوربین ها به واسطه شکل ظاهری که دارد می تواند به همه جهت چرخیده و تصاویر را با وضوح و کیفیت قابل قبولی ثبت کنند. لازم به ذکر است که آسانسورها در روز در دفعات زیادی حرکت می کنند و باید سیم کشی دقیق و بدون اشکالی برای آن ها انجام دهید که دچار قطعی و اتصال نشود.

تمامی ساختمان های بزرگ یا به اصطلاح مجتمع ها یک مدیر ساختمان دارند که پیشنهاد می‌کنیم دوربین مداربسته آسانسور را روی تلفن همراهش نصب کند تا در صورت دستکاری، ایجاد مانع برای تصویر برداری و… برایش اخطار ارسال شود تا کمترین زمان ممکن بتواند مشکل را رفع کند. البته بهتر است آلارم اخطار دوربین مداربسته آپارتمان برای چند نفر از ساکنین ارسال شود تا در صورت نبود مدیر ساختمان در آپارتمان اشکال رفع شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت دوربین مداربسته آسانسور و نحوه خریداری انواع دوربین های AVTECH با واحد فروش دوربین مداربسته و نصب دوربین مداربسته شرکت فرتاک گلوبال ویژن به شماره 02188730400 در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *