نصاب دوربین مدار بسته

همه ما می‌دانیم که بعد از خرید دوربین مدار بسته، اولین نکته ای که باید به آن توجه کرد، انتخاب نصاب دوربین مداربسته ماهر است. جدا از این قضیه که شخص باید مورد اعتماد و شناخته شده باشد، بحث حرفه‌ای بودن نصاب دوربین مدار بسته می‌تواند کار شما را به طور صحیح جلو ببرد یا اینکه هزینه‌های اضافی و یا ضرر و زیان برای شما ایجاد کند. برای انتخاب نصاب دوربین مدار بسته کارآمد، بهترین راه همان مراجعه به نمایندگی محصول مورد نظر یا شرکت های معتبری است که در زمینه نصب و راه اندازی تجهیزات حفاظت تصویری مجوزهای لازم را از اتحادیه مربوطه دارند.
حال پس از اینکه نصاب دوربین مدار بسته مورد نظر خود را پیدا کردید، نوبت به انتخاب مکان نصب دوربین ها و همچنین فراهم کردن تجهیزات مربوط به نصب دوربین است. در این مرحله مشورت با فردی که برای نصب آمده است، بسیار کارآمد است. شاید به نظر شما مکانی مناسب باشد، ولی او به دلیل اینکه دوربین زاویه دید مناسبی ندارد یا در کنار منبع برق است یا اینکه در معرض آسیب های فیزیکی مانند برخورد اشیا و افراد به دوربین در حین عبور و مرور و یا بارندگی و تغییرات جوی قرار می گیرد، آن را تایید نکند. پس در این مقاله از مجله فرکو ویژن همراه ما باشید تا از ویژگی های نصاب دوربین مدار بسته و همچنین نحوه نصب تجهیزات مرتبط با سیستم های حفاظتی و امنیتی بیشتر بدانید.

نصب دوربین مداربسته

انتخاب نصاب مداربسته دوربین مداربسته

امروزه با توجه به بحث امنیت و حفاظت از حریم شخصی استفاده از سیستم  های امنیتی و نظارتی مثل دوربین مداربسته رو به افزایش است. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای نصب دوربین مداربسته و استفاده از سیستم های حفاظتی و نظارتی باید در نظر گرفت نحوه نصب دوربین مدار بسته و انتخاب تجهیزات مناسب آن است. اما از همه ی اینها مهم تر انتخاب نصاب دوربین مداربسته با تجربه و متخصص درکار باعث می‌شود تا شما بهترین نتیجه را جهت حفظ کارایی سیستمی که مد نظر دارید را به دست بیاورید. با توجه به این که مرحله نصب دوربین مدار بسته یکی ازمهم ترین مر احل راه اندازی است، پس برای اطمینان  بیشتر بهتر است که در گام اول از نصاب‌های شرکت‌هایی که دوربین مداربسته را از آنجا تهیه کرده‌ایم، استفاده کنیم که از مزیت های این کار می توان به عیب یابی و تعویض سریع دوربین در هنگام استفاده اولیه اشاره کرد و همچنین پشتیبانی مناسب به دلیل آن که محصول را از شرکت آنها خریداری کرده‌اید اشاره نمود. 

نصاب دوربین مداربسته

خصوصیات نصاب دوربین مداربسته

در حال حاضر هر شخصی که به عنوان نصاب دوربین مدار بسته فعالیت می کند، در ابتدا باید علاوه بر داشتن مهارت کافی و دانش قابل قبول برای ارائه خدمات در حوزه نصب دوربین مدار بسته، لازم است شناخته شده و تایید شده باشد. دوربین مدار بسته و سیستم های نظارت تصویری باید توسط افراد مورد اعتماد نصب شوند. لزوم رعایت این مورد، در صورتی که دوربین مدار بسته شما از نوع دوربین های تحت شبکه باشد، رمز و تنظیمات منحصر به فرد خود را دارد که این ها مانع از دسترسی افراد متفرقه به دوربین یا دستگاه ذخیره ساز از طریق اینترنت یا شبکه محلی می‌شود. از طرفی مکان های نصب دوربین و همچنین مکانی که تجهیزات ضبط تصاویر در آن قرار دارد، باید از دید افراد غریبه به دور باشد و بنابراین نصاب دوربین مدار بسته، نباید فردی باشد که هیچ مشخصات کاری و شخصی قابل پیگیری از او در دست ندارید. شرکت های زیادی در سطح شهرها در زمینه راه اندازی دوربین مداربسته فعالیت می کنند و می توانید برای پیدا کردن یک نصاب دوربین مدار بسته حرفه ای و شناخته شده به آنها مراجعه کنید.

ویژگی های یک نصاب دوربین

 • تسلط بر انواع تکنولوژی های دوربین مداربسته
 • تسلط بر کانفیلگت دستگاه ضبط کننده DVR و انتقال تصویر
 • تسلط بر نحوه محاسبه قیمت دوربین مداربسته
 • دارای ابزار های مخصوص نصب دوربین مداربسته
 • داشتن کارت نصاب دوربین مداربسته از اتحادیه الکترونیک ایران
 • معرفی شده توسط یک مرکز معتبر و دارای دفتر مرکزی
 • کارت نصابی نصاب دوربین مداربسته

در رابطه با کارت نصاب دوربین اتحادیه برای اینکه بخواهد به نصابان این کارت را اعطا نماید، از نصاب آزمون‌هایی می‌گیرد تا از توانایی آن در این کار اطمینان حاصل کند. نصاب دوربین مداربسته هم باید در آزمون های عملی و هم تئوری عملکرد خوبی داشته باشد تا کارت را دریافت کند.

تجهیزات نصاب دوربین مداربسته

شرکت ها برای نصب مناسب تر هستند یا نصاب ها؟

یکی از سوالاتی که همیشه افراد در هنگام نصب دوربین مدار بسته می‌پرسند این است که خدمات نصب دوربین خود را از شرکت‌های ارائه دهنده سیستم ها نظارتی و تصویری استفاده کنم یا مستقیم به خود نصاب مراجعه کنم؟ در پاسخ این سوال باسد گفت هر کدام ازاین دو گروه ویژگی‌ها وخصوصیت‌های خاص خود را دارند. پس مزایا و معایب این دو گروه را به صورت مفصل در این مقاله بررسی خواهیم کرد. پس در ادامه همراه ما باشید.

هزینه نصب: اگر شما برای نصب دوربین مداربسته خود نصاب‌ها را انتخاب می‌کنید، هزینه کمتری را متقبل خواهید شد، چرا که بر سر عقد قرارداد می‌توان از آنها تخفیف گرفت. اما اگر شرکت‌ها را برای انجام کار نصب انتخاب کنید، انتخاب آن برای شما پرهزینه است، زیرا شرکت‌ها هزینه‌های ثابت بیشتری خواهند داشت.

تعهد کاری و کیفیت اجرا: تعهد کاری یک بحث شخصیتی است و در هر فردی متفاوت است. اما شرکت‌ها به علت محدودیت های قانونی و امکان ازبین رفتن شهرستان تعهد بیشتری در امر اجرا خواهند داشت.

خدمات گارانتی: پس از اینکه کار نصب انجام شد و محصولات در جای خود بسته شدند، نصاب دوربین مداربسته هیچ تعهدی در قبال سیستم شما نخواهد داشت و نمی‌تواند کیفیت محصول را تضمین کند، اما اگر قرارداد خود را با یک شرکت منعقد کنید می‌توانید از دریافت خدمات گارانتی اطمینان داشته باشید.

ریسک کلاه برداری: در صورتی که شرکتی را برای انجام کار نصب دوربین مدار بسته انتخاب کنید، دیگر نباید نگران کلاه برداری باشید. البته اگر شرکت مورد نظر ثابت شده باشد، اما  اگر طرف حساب شما نصاب باشد به سادگی می‌تواند تعهدات خود  را زیر پا بگذارد و امکان پیگرد قانونی برای شما بسیار مشکل خواهد بود. پس برای نصب استاندارد و بی دغدغه دوربین های مدار بسته تنها خرید تجهیزات و استفاده از نصابان همان شرکت ملاک کافی برای انجام کار بدون دغدغه نیست، چون متاسفانه شرکت های زیادی در این زمینه وجود دارند که مجوز لازم را برای کار ندارند. به همین دلیل غیر از اینکه ممکن است تجهیزات را با کیفیت پایین  و قیمت بالا بفروشند. معمولا هم از نصاب‌هایی که فاقد تاییدیه ازسوی اتحادیه هستند، استفاده می کنند که نتیجه آن ایجاد خسارت های مالی و جانی برای مشتری است.

سوالات رایجی که از نصاب دوربین مداربسته پرسیده می شود؟

انتخاب نصاب دوربین مداربسته با تجربه و آگاه به اندازه کیفیت دوربینی که برای محل موردنظر می‌خواهید به کار ببرید، مهم  است. در اینجا به چند سئوال مهم اشاره می‌کنیم که باید از نصاب مورد نظرتان بپرسید و اگر توانست با جواب‌هایش شما را قانع کند. پس احتمال اینکه کار شما به شکل اصولی انجام شود بسیار زیاد و در غیر این صورت باید به فکر یک نصاب دوربین مداربسته جدید باشید.

 • قیمت دوربین مداربسته چقدر است؟

نصاب دوربین مداربسته موظف است که انواع دوربین مدار بسته با کیفیت و شکل ظاهری مختلف را به شما توضیح دهد و شما را از قیمت های  آنها متناسب با آنچه که نرخ است باخبرسازد. شاید مهم ترین سئوال مشتریان همین مسئله قیمت دوربین مداربسته و سایر تجهیزات سیستم امنیتی باشد. پس نصابان دوربین مداربسته باید در این زمینه تمامی اطلاعات مربوط به دوربین وقیمت شان را به مشتری توضیح دهد.

 • ازچه نوع کابلی باید استفاده شود؟

اگر قصد دارید مبالغ زیادی را برای نصب سیستم مداربسته به یک نصاب بپردازید، بهتراست مطمئن شوید کابل مورد استفاده برای نسل های بعدی  دوربین های مدار بسته نیز مناسب خواهد بود. به عنوان مثال در سیستم مداربسته تحت شبکه کابل های Cat5 و Cat6 است، اما با این حال انتظار می‌رود که کابل شبکه Cat6 برای اصلاح پروژه شما در آینده مناسب تر خواهد بود. یا در مورد کابل‌های دوربین مدار بسته نصاب باید تکی یا ترکیبی بودن آن را به مشتری توضیح دهند. نصابان معمولا از کابل تمام مس ترکیبی برای  اجرای پروژه ها استفاده می کنند چرا که نصب آن بسیار راحت تر از کابل ترکیبی است و برای مشتری هزینه کمتری دارد.

 • ازچه نوع هارد دیسکی استفاده می کنید؟

یکی از سوالاتی که در بین مشتریان رایج است این است که سیستم مداربسته توانایی چند روز ذخیره اطلاعات و تصاویر را دارد ؟ باید  بگویم که  تعداد روز ذخیره کردن بستگی به ظرفیت هارد دیسک (HDD) دارد. برای ضبط فیلم های مناسب شما باید از هارد درایوهای نظارتی یا حتی هارد درایوهای بهتر و پیشرفته تر استفاده کنید. در حالی که گزینه های بسیاری در بازار وجود دارند، اما شما باید مطمئن شوید که نصاب دوربین مداربسته از هارد درایو مناسبی برای پروژه شما استفاده می کند تا از عملکرد و قابلیت بهینه دوربین تان اطمینان حاصل کنید.

یادتان باشد عواقب عدم استفاده از فضای ذخیره سازی مناسب برای صنعت امنیتی می‌تواتند از دست رفتن و حذف فیلم های مهم باشد. از آنجا که هارد درایوهای ویژه نظارتی نسبت به هارد درایوهای دسکتاب قابل اطمینان و با دوام تر و پیشرفته‌تر هستند پس استفاده از آنها به شدت توصیه می‌شود. با این وجود هنوز هم نصاب شما باید اطمینان حاصل کند که هارد دیسک به کار گرفته شده با سیستم نظارتی تان سازگار است.

 • آیا دوربین های خریداری شده گارانتی دارند؟

در صورتی که یک شرکت بخواهد کار نصب شما را انجام دهد، حتما تجهیزات مهم و کاربردی مثل دستگاه ضبط کننده (DVR و  NVR)، دوربین های مدار بسته، هارد دیسک، مودم و… را برای شما گارانتی می‌کند تا در صورت اختلال در عملکرد آنها محصول برای تعمیریا تعویض فرستاده شود. اما اگر نصاب دوربین مداربسته سیار برای انجام کار انتخاب کنید او در قبال تضمین کارایی محصول هیچ مسئولیتی را پس از نصب بر عهده نمی‌گیرد مگر اینکه تجهیزات را خود با گارانتی خریداری کرده باشید.

نصاب دوربین مداربسته در تهران

 نصاب دوربین مداربسته چه چالش هایی دارد؟

 • آشنایی با مفاهیم پایه ای برق ساختمان
 • آشنایی با نحوه صحیح کانال کشی
 • آشنایی با مفاهیم شبکه (برای سیستم هایی که نیاز به اینترنت و انتقال تصویر دارند)
 • آشنایی با انواع کابل های دوربین وکاربرد آنها
 • آشنایی با انواع فیش دوربین ها
 • آشنایی با انواع دوربین مدار بسته برحسب کیفیت
 • آشنایی با نحوه صحیح هارد دوربین مدار بسته
 • آشنایی با روش های انتقال تصویر
 • آشنایی با تنظیمات مودم ها
 • آشنایی با نحوه کارکرد نرم افزار های دوربین های مداربسته

تجهیزاتی موردنیاز برای نصاب دوربین مداربسته

 • ابزار های دستی کار مناسب مانند انواع پیچ گوشتی، سیم چین، انبردست، چکش، اره، کاتر، آچارBNC، آچار شبکه و…
 • لوازم کار مانند چسب برق، پیچ و روکپلاک، بست، مته، پیچ و مهره
 • لوازمی به مانند نردبان، جعبه ابزار، کیف ابزار کمری و لباس کار مناسب
 • وسیله نقلیه

کدام شرکت را به عنوان بهترین نصاب دوربین مداربسته انتخاب کنیم؟

برای انتخاب شرکت یا نصاب دوربین بهتر است در اولین اقدام از تجارب دیگران در این زمینه استفاده کنید و در واقع سعی کنید شرکت یا نصابی را انتخاب نمایید که از سوی دیگر مشتریان مورد تأیید قرار گرفته و یا معرفی گردیده شده باشد.
 بهترین گزینه برای اطمینان از نحوه عملکرد شرکت های معرفی شده در این زمینه، رجوع به رزومه کاری آنها خواهد بود، توجه به این نکته که شرکت انتخابی تا چه حد توانسته پروژه های موفقی را انجام دهد بسیار مهم خواهد بود برای اطمینان بیشتر می توانید به نمونه پروژه های قبلی که آن شرکت انجام داده مراجعه و تحقیقات تکمیلی را داشته باشید.

در نظر داشته باشید که شما تجهیزات مدار بسته را به قصد حفاظت از اموال و افراد مورد نظرتان نصب می کنید و تصاویری که قرار است ضبط شود بسیار ارزشمند هستند و نباید به راحتی برای اشخاص متفرقه به منظور سرقت، دستکاری و یا پاک کردن آنها، قابل دسترسی باشند.  از شخصی که به عنوان نصاب دوربین مداربسته انتخاب می کنید، حتما درخواست نمونه کار قبلی را داشته باشید.

شرکت فرتاک گلوبال ویژن با سابقه‌ای درخشان و داشتن رزومه‌ای قوی در انجام پروژه های بی شمار در سطح کشور، با در اختیار داشتن تیم های بسیار مجرب و حرفه ای در زمینه نصب سیستم های حفاظتی آنالوگ و تحت شبکه آماده عقد قرارداد اجراء و نصب و راه اندازی و همچنین عقد قرارداد پشتیبانی بابت خدمات تأمین و نگهداری سیستم های حفاظتی در سطح کشور است. این شرکت با استفاده از به روزترین نظارتی و امنیتی تجهیزات، این امکان را به شما می‌دهد تا بهترین تجهیزات و با کیفیت ترین دوربین مداربسته که مسلما کمترین قیمت و نازل ترین هزینه را برای شما به  همراه دارد استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نصب دوربین مداربسته AVTECH و همچنین نصابان دوربین مدار بسته در تهران می‌توانید با شماره تماس 02188730400 در ارتباط باشید تا از همکاران فنی ما مشاوره ها و راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *