هنگام راه اندازی دوربین IP یکی از مهمترین اقدامی که باید انجام دهید به دست آوردن یا پیدا کردن آی پی دوربین مداربسته است. سعی شده در این مقاله به شما آموزش دهیم که آی پی دوربین مداربسته را چطوری پیدا کنیم؟  لذا در ادامه همراه ما باشید تا از نحوه به دست آوردن و تغیر آی پی دوربین مداربسته مطلع گردید.

  1. از طریق دستگاه NVR : جهت تغییر دادن ای پی دوربین مداربسته در ابتدا باید وارد منوی دستگاه شوید. سپس در بخش تنظیمات وارد قسمت  Registration یا Remote شوید. در این بخش می توانید اقدام به شناسایی دوربین های شبکه کنید. همچنین در قسمت پایین آن می توانید دوربین IP اضافه کنید. در این صفحه با زدن گزینه DEVICE SERCH تمامی IP های دوربین های متصل به شبکه نمایش داده می شوند. در کنار آی پی هر دوربین آیکونی وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید اقدام به تغیر آی پی دوربین به آی پی مورد نظر خود بکنید. توجه کنید در صورتی که دو دوربین دارای یک آی پی یکسانی باشند، دستگاه NVR دچار خطا می شود.
  2. از طریق نرم افزار های اسکنر شبکه: جهت به دست آوردن ای پی NVR ها می توانید از نرم افزارهای  IP Scanner  استفاده کنید تا به راحتی آی پی ها براتون اسکن و تعریف شوند.
  3. بازدید وب سایت فرکوویژن یا کاتالوگ محصولات avtech : یک راه حل بسیار ساده و در دسترس، مطالعه کاتالوگ هر محصول می باشد. در صورت عدم موفقیت در هر یک از موارد گفته شده می توانید با مراجعه به سایت برند دوربین مداربسته خود یا پشتیبانی به ای پی دوربین مداربسته خود پی ببرید.
  4. بازگرداندن به حالت پیش فرض سخت افزاری: در صورتی که ای پی دوربین مداربسته تغیر داده شده باشد و با کمک روش های گفته شده نتوان به ای پی دوربین ها پی برد؛ بهترین راه حل ریست فکتوری دوربین مداربسته است. دکمه ریست دوربین مداربسته به صورت سخت افزاری بر روی خود دوربین قرار دارد. با نگه داشتن دکمه ریست، دوربین به حالت تنظیمات کارخانه برمی گردد.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره 02188730400 با کارشناسان فرکوویژن در تماس باشید تا راهنمایی‌های لازم در مورد خرید دوربین های مداربسته و نحوه چیدمان آدرس آی پی ها را در اختیارتان قرار دهند.