امروزه استفاده از دوربین ‌های مدار بسته کاربرد و ضرورت بسیاری در مکان‌های مختلف پیدا کرده است. دوربین های مداربسته در مجتمع های مسکونی، ساختمان ‌های اداری، مراکز تجاری، کارگاه ها و کارخانجات صنعتی، مناطق مهم شهری، جاده ها، بزرگراه ها و تقاطع ها، سازمان‌های دولتی، پادگان ها، مخازن سوخت، نیروگاه ها، مناطق نظامی و … مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر برخی از فروشندگان دوربین های مداربسته در بازار، محصولات خود را به صورت پکیج به فروش می‌رسانند. معمولا پکیج های طراحی شده با تعداد دوربین های زوج و به صورت 2، 4، 8، 10، 12، 16 و .. ارائه می‌شوند. سوالات زیادی در مورد قیمت پکیج دوربین مداربسته ایویتک و یا فروش به صورت پکیج از طرف مشتریان مطرح می گردد. در ادامه برای پاسخ به این قبیل سوالات به بازگویی محاسن و معایب خرید پک دوربین مداربسته AVTECH می پردازیم، پس همراه ما باشید.

قیمت پکیج دوربین مداربسته

 

قیمت پک دوربین مداربسته AVTECH

پک کامل دوربین مداربسته، شامل تعدادی دوربین مدار بسته با قابلیت فیلمبرداری است که در نقاط مشخصی از یک مکان به منظور نظارت و حفظ امنیت و نیز پوشش تصویری منطقه مورد نظر نصب می شود، دوربین های مداربسته تصاویر گرفته شده را به یک سیستم ذخیره کننده با قابلیت ذخیره ‌سازی انتقال می‌دهد. لذا این پک شامل: یک دستگاه ذخیره ساز، هارد متناسب با ظرفیت مورد نیاز کاربران و سایز تجهیزات نصب از جمله کابل، آداپتور و… نیز می شود.

محاسن خرید پک دوربین مداربسته

شاید بتوان گفت تنها مزیت خرید پکیج دوربین مداربسته، دستیابی سریع مشتری به قیمت یک سیستم مداربسته در یک نگاه باشد. البته باید گفته که این باور اساسا اشتباه است و علت آن را در ادامه مطلب خواهیم گفت.

معایب خرید پک دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته دارای انواع مختلفی هستند. برخی از این دوربین‌ها برای ارتفاع زیاد، برخی مختص محیط‌های کم نور، برخی دارای زاویه دید باز یا بسته، قابلیت ضدنور و بسیاری از خصوصیات متفاوت دیگر هستند. در فروش پکیج دوربین مداربسته به نوع دوربین که باید متناسب با کاربری محیط باشد توجه نمی‌شوند. در پک دوربین مداربسته تنها از یک نوع دوربین که معمولا ارزان‌ترین نوع است، استفاده می‌شود.

قیمت پکیج دوربین های مداربسته هزینه تمام شده سیستم مداربسته نیست. بلکه در فروش پکیج هزینه‌هایی همانند لوازم جانبی، هزینه نصب و راه‌اندازی و … در نظر گرفته نمی‌شود. توجه در پکیج دوربین مداربسته قیمت ارائه شده تنها قیمت قطعات اصلی است.

تجهیزات کامل دوربین مداربسته در پک های موجود AVTECH

پک کامل دوربین مداربسته همان طور که گفتیم شامل دوربین ، دستگاه ضبط تصاویر، هارد، کابل تصویر و آداپتور می باشد. در ادامه جزئیات هریک شرح داده می شود:

  • دوربین مداربسته

در پکیج دوربین مداربسته معمولا از دو نوع دوربین بولت و دام استفاده می شود. این دوربین ها با توجه به سیستم مورد نیاز می توانند از نوع دوربین TVI  و  یا دوربین تحت شبکه باشند. معمولا تعداد دوربین ها در پکیج به صورت 4، 8 یا 16 تایی است. رزولوشن یا کیفیت تصویر دوربین ها نیز می تواند متغیر باشد. دوربین ها همچنین در محصولات AVTECH همگی از قابلیت دید در شب برخورداراند.

  • دستگاه ضبط DVR

دستگاه ضبط نیز از نوع DVR برای سیستم های آنالوگ و دستگاه NVR برای سیستم های تحت شبکه است. دستگاه های ضبط علاوه بر ذخیره تصاویر دارای قابلیت های دیگری نیز هستند که مرتبط با پردازش تصویر است. از جمله می توان به قابلیت تشخیص حرکت (Motion Detection)، عبور از خط (Line Crossing) و … در پک دوربین مداربسته تحت شبکه اشاره نمود. همچنین در این دستگاه ها عملیات فشرده سازی تصاویر نیز انجام می‌شود که اغلب از نوع کدک H.264 و H.265 است.

  • هارد دیسک

از اجزای دیگری که در پکیج قرار می گیرد هارد دیسک است. هاردیسک ها را باید در دستگاه NVR یا DVR با توجه به ظرفیت شان نصب نمود. بهتر است هاردیسک ها را در داخل این دستگاه ها به وسیله پیچ فیکس نمائید تا بر اثر ضربه آسیب نبینند. هارد دیسک ها انواع متفاوتی دارند اما در دوربین های مداربسته اغلب از نوع Surveillance استفاده می شود. از مارک های مهم هارددیسک می توان به Western Digital اشاره نمود.

  • کابل تصویر

برای انتقال تصاویر از دوربین به دستگاه یا از دستگاه به نمایشگر از کابل تصویر استفاده می شود. این کابل در سیستم هایTVI  از نوع کواکسیال (RG59) و در سیستم های تحت شبکه از نوع CAT6 و CAT5 است. این کابل ها تا متراژ مشخصی را برای انتقال تصویر پشتیبانی می کنند. بهتر است در نصب دوربین مداربسته از کابل های با کیفیت استفاده نمود.

  • منبع تغذیه یا آداپتور

برای برق رسانی به دوربین ها باید از آداپتور یا منبع تغذیه استفاده نمود. زیرا اگر مستقیما دوربین ها را به برق شهر وصل کنید دوربین ها از کار می افتند. آداپتورهای دستگاه های ایویتک از کیفیت بالایی برخوردار اند. چنانچه از آداپتورهای بی کیفیت برای سیستم مداربسته استفاد کنید معمولا به سرعت آسیب دیده و راندمان سیستم کاهش می یابد.

پکیج دوربین های مداربسته

مهمترین دلایل و کاربردهای استفاده از پک دوربین مداربسته AVTECH

  • حفظ امنیت محیط پیرامون و پیشگیری از سرقت و دزدی در مجتمع های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی، پارکینگ‌ها و…
  • افزایش امنیت نگهبانان و انتظامات مجتمع ‌ها، سازمان‌ ها و مکان ‌هایی که نیازمند نگهبانی هستند.
  • نظارت جاده ‌ها و تقاطع ها توسط پلیس راهنمایی و رانندگی
  • نظارت بر عملکرد کارمندان و کارگران در ادارات، کارخانه ها، کارگاه‌ ها
  • نظارت بر خروجی مناسب خطوط تولید محصولات

اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید پیش از اقدام به خرید، به بررسی پک های پیشنهادی شرکت فرتاک گلوبال ویژن بپردازید چرا که قیمت پک 4کانال دوربین مداربسته این روزها برای کسب و کارهای کوچک و خانگی بسیار مقرون به صرفه تر است و در هنگام خرید از هماهنگی تجهیزات مورد نیاز خود و گارانتی معتبر محصولات AVTECH، اطمینان خواهید داشت.
ما بارها شاهد این بوده ایم، کاربران به علت انتخاب نامناسب محصولات از نظر سازگارهای لازم با هم یا عدم اعلام دقیق نیاز های خود در خصوص نظارت محیط پیرامون به فروشنده، به توقعات خود دست نیافته اند. پس دقت داشته باشید، هر پک کامل دوربین مداربسته در شرکت فرکو ویژن با توجه به نیازهای کاربران معرفی می‌شوند و لازم است قبل از خرید و انتخاب، کاربرد مورد نظر خود و شرایط پیرامون را به طور دقیق برری کرده و پکیج را تهیه کنید.