پیمانکار پروژه های نظارتی تصویری

مجری و مشاور پروژه دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته هوشمند، دوربین‌های IP یا تحت شبکه‌ای هستند که عملکردهای تحلیلی پیشرفته‌ای مانند تشخیص خودرو، تشخیص چهره، شناسایی افراد، شمارش افراد، شمارش ترافیک و تشخیص پلاک خودرو را ارائه می‌کنند.
راهکار های فرکو

راهکارهای هوشمندسازی
فرتاک گلوبال ویژن

 ما در این سی سال با چالش‌های واقعی زیادی مواجه بودیم اما همیشه بر راهکار های خلاق تمرکز می‌کنیم. هوش مصنوعی یکی از خلاقانه و کاربردی ترین راهکار های موجود است. با قرار دادن نیاز افراد در اولویت و به کمک فناوری، راه‌حل‌های هوشمندی را طراحی می‌کنیم که مشتریان را قادر می‌سازد تا تمرکز بیشتر،راه حلی سریع‌تر و سیستمی هوشمندتر داشته باشند. در هر مکانی، نصب دوربین مداربسته با اهداف متفاوتی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال هدف بانک از نصب دوربین مداربسته، جلوگیری از سرقت است. در حالی که هوشمندسازی یک منطقه شکاری حفاظت شده، با هدف محفاظت از حیات جانوران آن منطقه انجام می‌شود. تجربه سی ساله و تنوع راهکار های ما پاسخ مناسبی برای پروژه شما خواهد بود.

مشاوره و نیاز سنجی

در جلسه ی ابتدایی به بررسی کلی نیاز می پردازیم.

طراحی راهکار

راهکاری انحصاری بر اساس شرایط و نیاز ها طراحی می شود.

اجرا و توسعه

ما پروژه طراحی شده را با قابلیت توسعه طراحی می کنیم.

خدمات ما

اصول طراحی سیستم هوشمند دوربین مداربسته

 همانطور که اشاره کردیم، هر مجموعه‌ای برای نصب دوربین مدرابسته، اهداف متفاوتی را دنبال می‌کند. در گام اول باید نیاز خود را بشناسید تا انتخاب درستی انجام دهید. البته اگر تخصصی در این زمینه ندارید، این نیازها توسط خود مجموعه و تیم فنی فرتاک گلوبال ویژن مشخص می‌شوند. عوامل مختلفی مانند میزان مساحت محیط، نوع محیط، شرایط نور، نقاط دسترسی و … در شناخت نیاز موثرند که البته لازم نیست نگران آن باشید.

به طور کلی نیازسنجی هر مجموعه را می‌توان در 4 بخش دسته‌بندی کرد.بعد از نیاز سنجی و بررسی بودجه درخواستی کارفرما مهندسان فرتاک گلوبال ویژن سیستم و راهکاری را برای مشتری طراحی می‌کنند که هم مقرون به صرفه باشد و هم در طول زمان بتوان آن را ارتقا داد.

نیازهای عملیاتی

که مهمترین عامل برای تمایز ماست. اینکه شما چه هدفی را برای نصب دوربین انتخاب کرده اید و چه نیاز هایی را میتوانید با استفاده از سیستم های طراحی شده توسط ما پاسخ بدهید نقطه ی قوت ماست.

نیازهای عملکردی

نوع پوشش دوربین در محیط داخلی، پارکینگ، محوطه بیرونی، ورودی‌ها و ...قابلیت‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز دوربین در شرایط محیطی مختلف مثل میزان نور، شرایط آب و هوا و میزان دما و عوامل مثل ضربه خوردگی

نیازهای زیرساختی

بررسی شرایط انتخاب نوع زیرساخت مثل انتخاب کابل نسبت به مدل دوربین

نوع دستگاه ذخیره‌ساز

انتخاب این دستگاه به نوع دوربین، تعداد روزهای لازم برای بازیابی تصویر و ... بستگی دارد

تمایز ما

راهکارهای هوشمندسازی فرتاک گلوبال ویژن

شرکت فرتاک گلوبال ویژن در سال‌های گذشته افتخار همکاری با بزرگ‌ترین مجموعه‌های تجاری، اداری، صنعتی، آموزشی و … را در سراسر کشور داشته است. راهکار هوشمندسازی هر مجموعه به صورت انحصاری و مطابق با نیازهای آن ارائه شده است. همچنین تجهیزات به کار رفته در این پروژه‌ها دارای بالاترین کیفیت هستند. از طرفی ارائه راهکارهای مختلف برای کاهش هزینه‌ها یکی از اصول اصلی ماست. در ادامه می‌توانید با تعدادی از این پروژه‌ها و جزئیات آن‌ها آشنا شوید.

پروژه های ما

نمونه‌های پیاده‌سازی راهکارهای هوشمندسازی

دوربین‌های مداربسته و NVR مناسب مرکز خرید

برای پروژه‌های نصب دوربین مداربسته در مرکز خرید ها، علاوه بر دوربین به دستگاه NVR ،نمایشگر تصویر ،فیش‌ها و اتصالات،میکروفن (در صورت نیاز به ضبط صدا) و دستگاه سوئیچ نیاز داریم

AVTECH AVM521 2MP IP CAMERA

دوربین دو مگا پیکسلی AVM521  با قابلیت گردش 360 میتواند گزینه مناسبی برای پاساژ شما باشد

AVTECH AVM521 2MP IP CAMERA

دوربین دو مگا پیکسلی AVM521  با قابلیت گردش 360 میتواند گزینه مناسبی برای پاساژ شما باشد

AVTECH AVM521 2MP IP CAMERA

دوربین دو مگا پیکسلی AVM521  با قابلیت گردش 360 میتواند گزینه مناسبی برای پاساژ شما باشد

شکاف راهکار های هوشمند سازی

دوربین مداربسته گام های بلندی برای پرداختن به تحلیل رفتار و فعالیت برداشته است. همچنین دیده شده است که سرقت در پارکینگ ها را تا حدود 40 درصد کاهش داده است. با این حال، نیاز مداوم به قابلیت‌های دوربین مدار بسته در حال افزایش است و هر روز شاهد پیشرفت تکنولوژی در این زمینه هستیم. ما میدانیم که چشم انسان محدودیت هایی دارد و نمیتواند نظارت کاملی بر همه ی این تکنولوژی ها داشته باشد و نیاز به نظارت دائمی به تنهایی برای چشم انسان بسیار زیاد است. مثلا نحوه تشخیص و تجزیه و تحلیل رفتار مشکوک را در نظر بگیرید: کارکنان امنیتی احتمالاً باید دید کامل و  دقیقی نصبت به هر چیزی که از ده‌ها صفحه در یک شیفت 8 ساعته عبور می‌کند داشته باشند، کار آسانی نیست.حال یک اپراتور کنترل شهری را در نظر بگیرید ، چگونه می توان این کنترل را در صدها تصویر ویدیویی در یک زمان واحد انجام دهد؟ این به تنهایی برای انسان بسیار زیاد است. اینجاست که فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می‌تواند نقاط قوت انسان را تقویت کند و قابلیت‌های دوربین مداربسته را برای حمایت از نیازهای تجاری و جامعه غنی کند.

هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته

فناوری هوش مصنوعی چگونه می تواند به چشم انسان کمک کند؟ از آنجایی که هوش مصنوعی به عنوان یک نهاد مستقل عمل نمی کند، کار تیم های امنیتی موجود را با هشدار دادن به خطرات احتمالی که ممکن است نیاز به بررسی داشته باشند، تکمیل می کند. تفاوت عملکرد نظارت هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته با انسان این است که ، توانایی تجزیه و تحلیل هزاران فید ویدئو در زمان یکسانی را دارد . این امر دلیل اصلی برای کاربرد آن در زمینه امنیتی است.نحوه ی یادگیری هوش مصنوعی در دوربین ها ( ماشین لرنینگ) بر اساس الگوریتم های مختلف است . اگر الگوریتم یک چیز خاص را به اندازه کافی بارها ببیند – مثلا یک ماشین – شروع به تشخیص آن به طور مستقل می کند. پس هوش مصنوعی میتواند ناهنجاری های الگوهای شناخته شده را تشخیص می دهد. به عنوان مثال، اگر یک وانت به جای یک خودروی سواری، وارد محدوده شود .

داستان هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته

بیایید ابتدا یک گام به عقب برداریم و به جهش های تکنولوژیکی در فناوری دوربین مداربسته نگاه کنیم که به ما اجازه داده تا به این نقطه برسیم:

 دوربین های IP

دوربین پروتکل اینترنت (IP) نوعی دوربین دیجیتال است که می تواند داده ها را از طریق شبکه کامپیوتری و اینترنت ارسال و دریافت کند. برخلاف سلف سنتی مداربسته خود (دوربین‌های مدار بسته تلویزیونی آنالوگ)، دوربین‌های IP می‌توانند فیلم‌هایی با وضوح بالا را که می‌توان از راه دور مشاهده کرد، ارسال کند.

تجزیه و تحلیل دوربین

تجزیه و تحلیل دوربین ویدیویی قابلیت تجزیه و تحلیل خودکار ویدیو برای شناسایی و تعیین رویدادهای زمانی و مکانی است. عملکردهای مختلفی در آنالیز دوربین ویدیویی وجود دارد. یکی از اشکال ساده تر، جایی است که حرکت در رابطه با یک صحنه پس زمینه ثابت تشخیص داده می شود. تجزیه و تحلیل دوربین اساس نحوه عملکرد هوش مصنوعی در فناوری دوربین مداربسته را تشکیل می دهد.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی از برنامه‌های نرم‌افزاری استفاده می‌کند که تصاویر دوربین‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کند تا انسان‌ها، وسایل نقلیه یا اشیایی را که رفتاری غیرعادی نشان می‌دهند، تشخیص دهد. علاوه بر قوانین ساده، مانند محدود کردن افراد یا وسایل نقلیه از مناطق خاص در ساعات معینی از روز، می توان قوانین پیچیده تری نیز وضع کرد. برای مثال، کاربر سیستم ممکن است بخواهد جهت وسایل نقلیه را ردیابی کند. نظارت بر ورود وسایل نقلیه به جای خروج از یک محل.

هوش مبتنی بر قانون

 این رایج ترین نوع هوش مصنوعی در صنعت امنیت است. در هوش مبتنی بر قانون، یک برنامه نویس قوانین را برای سیستم تعیین می کند و سیستم فقط به آن قوانین پاسخ می دهد.

هوش مصنوعی فعال

 در هوش مصنوعی فعال، هوش مصنوعی می‌آموزد که بر اساس محیط و مشاهده الگوها، رفتار عادی برای افراد، وسایل نقلیه یا ماشین‌ها چیست. هنگامی که یک ناهنجاری را مشاهده می کند یک هشدار ارسال می کند. به عنوان مثال، سیستم می‌داند که رانندگی خودروها در خیابان طبیعی است، بنابراین اگر اتومبیلی را در حال حرکت در پیاده‌رو مشاهده کند، آن را به عنوان یک ناهنجاری علامت‌گذاری می‌کند.

کاربرد های هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته

ما به این دوربین ها دوربین مداربسته هوشمند می گوییم. و این چیزی است که شروع به تقویت سیستم های امنیتی دوربین مدار بسته در زمینه های کلیدی کرده است. از راهکار های هوشمندسازی در دوربین مدار بسته میتوان از موارد زیر نام برد:

  1. شناسایی فعالیت‌های غیر عادی در محل فروش (دستگاه POS) در خرده‌فروشی و علامت‌گذاری رفتار مشکوک در دستگاه‌های خودپرداز
  2. پشتیبانی از راه‌حل‌های امنیتی برای چمدان‌های بدون مراقبت در ایستگاه‌های قطار
  3. پیدا کردن کودکان گم‌شده 
  4. تشخیص خودرو های غیر متعارف
  5. و …..

چه دوربین های هوشمند هستند

هر سیستم دوربین مدار بسته فعلی این قابلیت را دارد که هوشمند  باشد. این کار از طریق استفاده از یادگیری ماشین و سایر تجزیه و تحلیل‌های ویدئویی غیرمستقیم هوش مصنوعی در فیلم انجام می‌شود. سؤالات پر تکرار برای بهینه کردن این سیستم این است که چه چیزی را محور اندازه گیری قرار دهیم ، کدام الگوریتم هوش مصنوعی را استفاده کنیم، و چه چیزی را به الگوریتم آموزش دهیم. هوش مصنوعی،

امنیت دوربین های هوشمند

 همانطور که استفاده از هوش مصنوعی و دوربین مدار بسته گسترده تر می شود، به ناچار سوالاتی در مورد حریم خصوصی وجود خواهد داشت. ما متعهد هستیم که همه داده‌ها جمع آوری شده و نظارت در زمان با قوانین حفظ حریم خصوصی سازگار باشد. نظارت صرفاً برای کنترل کیفیت  دوربین طراحی شده است، در حالی که تمام داده‌های تحلیلی به طور مناسب و غیرقابل ردیابی برای افراد غریبه هست. ما معتقدیم که این رویکرد تعادل کامل و لازم را بین حفاظت از اطلاعات شخصی افراد و حل چالش‌های جاری در فضاهای عمومی و خصوصی ایجاد می‌کند. همیشه توسط انسان قابل کنترل است، در حالی که داده ها فقط با رویکردی هدفمند برای اطمینان از حریم خصوصی مشتریان، شهروندان و کاربران خدمات استفاده می شوند.

سیستم ثبت سفارش و ریجستری پروژه

برای دریافت مشاوره یا نشست صمیمی میتوانید از طریق فرم های داخل سایت و یا تلفن های ارتباطی با ما در تماس باشید

به بالای صفحه بردن