انتقال تصویر دوربین مدار بسته

روش ‌های انتقال تصویر دوربین مداربسته AVTECH روی موبایل و کامپیوتر

پیشرفت روزافزون تکنولوژی و ظهور پدیده‌ای به نام اینترنت، قابلیت‌های فراوانی را در زمینه‌ی سیستم های نظارتی و دوربین مداربسته به وجود آورده است. در حال حاضر انتقال تصویر دوربین مداربسته یکی از مهم ترین موضوعات پس از نصب دوربین مدار بسته است، چرا که با انتقال تصاویر دوربین مداربسته قابلیت مشاهده تصاویر دوربین بر روی گوشی موبایل و از طریق بستر اینترنت امکان پذیر می گردد.  از جمله این قابلیت‌ها، نمایش و کنترل تصاویر دوربین مدار بسته از طریق مانیتور و گوشی‌های هوشمند  است که می‌بایست که کاربر از طریق این تکنولوژی از راه دور ساختمان و یا گارگاه و محل کسب و کار خود را می‌تواند تحت نظر بگیرد و تصاویر دوربین مداربسته را در هر  زمانی به صورت نمایش زنده کنترل کند. یادتان باشد که روش انتقال تصویر در برندهای مختلف، متناسب با منو کمی متفاوت است و مطابق با برند این کار انجام می‌شود، مثلا در دوربین های AVTECH  بر روی گوشی با نرم افزار EagleEyes و در کامپیوتر با CMS  نمایش داده می‌شود. پس در ادامه همره ما باشید تا از سیستم انتقال تصویر دوربین های ایویتک بیشتر بدانید.

انتقال تصویر دوربین

امکانات لازم برای انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل و کامپیوتر

پس از نصب دوربین مدار بسته یکی از مهمترین پیش نیازهای مربوط به انتقال تصویر دوربین مداربسته، اینترنت پر سرعت است که از ابتدایی ترین و اصلی ترین موارد مورد نیاز برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته محسوب می شود. انواع مختلف روش های انتقال تصویر در دوربین های  AVTECH وجود دارد که شما متناسب با اهداف خود می‌توانید از این روش‌ها استفاده نمایید و به شرح زیر است:

 • انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون آی پی استاتیک بر روی بستر شبکه داخلی
 • انتقال تصویر اینترنتی بدون آی پی استاتیک با استفاده ازتنظیمات NAT در مودم ADSL
 • انتقال تصویر با آی پی استاتیک در شبکه اینترنت با استفاده ازتنظیمات NAT در مودم ADSL
 • انتقال تصاویر وایرلس دوربین مداربسته و دستگاه DVR ودستگاه NVR بر روی بستر شبکه بی سیم
 • انتقال تصویر بدون نیاز به هیچ گونه آدرس آی پی اینترنتی و ازطریق انتقال تصویر وایرلس
 • انتقال اینترنتی بر روی بستر اینترنت سیمکارتی ۳G و ۴G بااستفاده از مودم ۴G و دانگل ۴

توجه داشته باشید زمانی که شما برای انتقال تصویر دوربین، اشتراک اینترنت خریداری می کنید لازم است از سرویس دهنده درخواست آی پی ثابت کنید که می‌توانید هزینه آن را سالیانه یا ماهیانه پرداخت کنید. در نهایت می‌بایست دستگاه دی وی آر یا ان وی آر به مودم متصل شود که این کار را با استفاده از کابل شبکه می توان بین دستگاه ذخیره ساز و مودم اتصال و ارتباط را برقرار کرد.

هزینه‌ های انتقال تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل

جهت انتقال تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل و دیگر دستگاه‌ها به‌استثنای بستر اینترنتی لازم، هیچ‌گونه هزینه دیگری برای این کار لازم نمی‌باشد.

روش انتقال تصاویر دوربین مداربسته

انتقال تصاویر دوربین مداربسته  روی موبایل نرم‌افزارهای زیادی در دسترس هستند اما جهت این کار باید نرم‌افزارهایی انتخاب شود که با دستگاه مربوطه همخوانی داشته باشد. بعد از نصب نرم‌افزار باید اقدامات زیر را انجام داد

اولین قدم متصل شدن دستگاه DVR به صفحه‌نمایش استکه این کار با استفاده از کابل DGA و یا HDMI انجام می‌شود

دومین راه تنظیم کردن دستگاه DVR است که برای این کار باید با مراجعه به setting و یا configuration دستگاه سربرگ network را بازکرده و سپس گزینه obtain an address automatically را خاموش کرده و ip را وارد کنید، بعد از اضافه کردن ip اینترنت خود، apply یا گزینه save را انتخاب نمایید سپس دستگاه را یک‌بار خاموش روشن‌کنید.

گام سوم انجام دادن تنظیمات مربوط به روتر دستگاه DVR است. برای این کار سیستم کامپیوتر را روشن کرده و با استفاده از WIFI و یا LAN به اینترنت وصل شوید و با استفاده از مرورگر اینترنت آدرس ip را در نوار آدرس بنویسید. جهت فعال کردن صفحه روتر به رمز عبور و نام کاربری احتیاج خواهید داشت برای به دست آوردن این اطلاعات باید به قسمت port forwarding بروید و گزینه add new را بزنید و اطلاعات را وارد کنید. بعد از واردکردن این موارد تصویر دوربین مداربسته را روی صفحه‌نمایش می‌بینید. سپس کامپیوتر خود را خاموش‌کنید و موبایل خود را به شبکه اینترنت متصل کنید و نرم‌افزار مربوطه را نصب کنید. بعد از نصب برنامه نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید بعد از اتمام این مراحل تصاویر دوربین مداربسته را بر روی موبایل و یا دسکتاپ خود مشاهده می‌کنید.

مزایای انتقال تصویر دوربین مداربسته

 • کاهش میزان دستکاری و خرابکاری و همچنین سرقت توسط مشتریان و کارکنان
 • افزایش بهره‌وری پرسنل و کارکنان در محل کار و یا کارخانه و غیره
 • فعال شدن سیستم های هشداردهنده به هنگام سرقت مسلحانه، ورود غیرمجاز، وقوع حادثه در روی گوشی و یا سیستم های کامپیوتری
 • ·          توانایی نظارت بر فعالیت افراد موجود در خانه و محل کار، از راه دور، مثل نظارت بر فعالیت کودکان و حیوانات خانگی
 • ·          امکان چک کردن هشدارهای اشتباه ارسالی توسط سیستم مداربسته
 • ارسال اعلان روی گوشی موبایل در صورت بروز هرگونه رویداد از قبیل عبور از خط، اشیای جامانده، اشیای گم‌شده، تشخیص حرکت، تشخیص چهره و غیره.
 • امکان بک آپ گیری از تصاویر ضبط روی دستگاه که در صورت رجوع بازبخش آن را ببینید
 • امکان ضبط و ذخیره  فیلم یا عکس از تصویر آنلاین
 • امکان تعریف چندین دستگاه در یک نرم‌افزار و کنترل چندین مرکز به‌طور هم‌زمان
 • امکان مکالمه صوتی دو طرفه با افراد حاضر در محل
 • امکان کنترل دوربین‌های گردان

به هم خوردن تنظیمات انتقال تصویر روی موبایل

معمولاً جهت انتقال تصویر دوربین مداربسته روی گوشی هوشمند تلفن همراه، یکسری تنظیمات روی دستگاه ضبط تصاویر انجام می‌شود، یک نرم‌افزار اندروید و یا iOS روی گوشی هوشمند نصب می‌شود و در داخل آن نیز یکسری تنظیمات و پارامترها اعمال می‌شود تا تلفن همراه از طریق اینترنت به دوربین متصل شود. حال اگر این تنظیمات و پارامترها به هم بریزد، عملاً تصویر دوربین مداربسته را از دست خواهیم داد.

دلایل اساسی قطع تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل

 • مشکل اینترنت مابین گوشی و کامپیوتر و دوربین مداربسته
 • به هم خوردن تنظیمات گوشی و کامپیوتر و یا DVR/NVR

راهکارهایی برای جلوگیری از هک شدن دوربین مدار بسته در انتقال تصویر

پس از انجام کارهای مربوط به انتقال تصویرنیاز است که نام کاربری و پسورد اکانت های پیش فرض دستگاه را پس از اعمال تنظیمات توسط نصاب دوربین مداربسته، حتما تغییر دهید. اغلب دستگاه ها دارای یک یوزر و پسورد یکسان هستند یا بدون رمز هستند. همچنین، نیاز است هر چند وقت یکبار رمزهای مورد استفاده را تغییر دهید.

لازم است رمز عبوری را  که برای سیستم انتقال تصویر خود انتخاب می‌کنید، بر اساس کاراکترهای خاص و تعداد کاراکترهای مشخص باشد که هم شامل حروف بزرگ، کوچک و هم اعداد باشد. همچنین دقت کنید که اگر می‌خواهید به جز خودتان افراد دیگری نیز بر تصاویر دوربین مدار بسته نظارت داشته باشند، اکانت کاربری مخصوص ساخته شود و سطح دسترسی آن ها نیز مشخص گردد. همچنین از اشتراک گذاری شناسه یا ID دستگاه و آی پی ثابت خود در بین افراد خودداری کنید تا امنیت محل کار و یا خانه خود را خدشه دار نکنید.

در این مقاله از مجله فرکو ویژن به بررسی جزییات و روش های انتقال تصویر در دوربین های مدار بسته اشاره کردیم. پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب و خرید دوربین مداربسته با کارشناسان ما در فرتاک گلوبال ویژن به شماره 02188730400 تماس بگیرید  تا راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *