امنیت دوربین

امنیت دوربین

سه روش ارتقای سطح امنیتی دوربین AVTECH

شرکت ای وی تک به عنوان یکی از شرکت های قدرتمند و نوآور در حوزه تولید محصولات نظارت تصویری همواره تجهیزات متنوعی را تولید و روانه بازار می کند. در این قسمت از مجله فرکو ویژن می خواهیم در خصوص یکی از قابلیت های مهم که این تولید کننده تایوانی جهت ارتقای میزان امنیت دوربین تحت شبکه خود و جلوگیری از ورود غیر مجاز افراد به سیستم و مشاهده تصاویر آن با شما صحبت کنیم . با ما همراه باشید.

ای وی تک به شکل های مختلفی دسترسی کاربران یا سایر افراد به سیستم، تنظیمات و تصاویر دوربین های تحت شبکه خود را محدود می کند. برخی از این روش های افزیش امنیت شبکه دوربین های ای وی تک شامل تعریف سطح دسترسی های مختلف، IP address filtering و Digest authentication است در ادامه هر کدام از این شیوه ها را بطور مختصر توضیح داده ایم.

امنیت دوربین

تعریف کاربران مختلف با سطوح دسترسی متفاوت و پسورد های مختلف

کاربر ادمین سیستم مدار بسته می تواند کاربران متعددی را با سطوح دسترسی مختلف و قابلیت های متعددی تعریف نماید هر کدام از کاربران تعریف شده تنها با نام کاربری و کلمه عبور اختصاص داده شده خود می توانند وارد تنظیمات دوربین شده یا تصاویر آن را مشاهده کنند .

قابلیت IP address filtering

در این حالت در تنظیمات دوربین IP ای وی تک ، کاربر ادمین یک یا چندین IP آدرس را به عنوان لیست مجاز یا لیست غیر مجاز ثبت می کند. در حال نخست که لیست IP ها بصورت مجاز ثبت می شوند، تنها این آدرس IP ها ، امکان وصل شده به دوربین را دارند و افراد دیگر نمی توانند به سیستم متصل شوند.

امنیت دوربین

قابلیت Digest authentication

یکی از شیوه های احراز هویت کاربر در دوربین ای وی تک استفاده از قابلت Digest authentication است. در این مدل درخواست کاربر توسط یک سرور شبکه دریافت و سپس به یک کنترل کننده دامین ارسال می شود. کنترل کننده دامین یک کلید مخصوص به سرور درخواست کننده ( درخواست احراز هویت ) ارسال می کند که کلید ویژه خلاصه شده نامیده می شود. در مرحله بعد کاربر باید بین رمز های پیشنهادی سیستم ، عبارت صحیح را انتخاب کند. در صورتی که انتخاب کاربر درست باشد، سرور دسترسی کاربر به دوربین را فراهم می کند در غیر اینصورت کاربر نمی تواند وارد صفحه تنظیمات دوربین ای وی تک شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *