تکنولوژی Push Video چیست ؟

پوش ویدیو

تکنولوژی پوش ویدیو ( Push Video ) چه کاربردی دارد؟

در این قسمت از مجله فرکو می خواهیم با شما در خصوص یکی از قابلیت های منحصر به فرد محصولات مدار بسته ای وی تک یعنی تکنولوژی Push Video صحبت کنیم ، در تکنولوژی پوش ویدئو ای وی تک ، زمانی که دوربین مدار بسته با استفاده از سنسور های متصل شده ، یک رویداد را تشخیص می دهد ، تصاویر مربوط به آن از چند ثانیه پیش از وقوع رخداد بر روی تلفن همراه کاربر ارسال می شود. به عبارت دیگر، کاربر می تواند تصویر لحظه وقوع هر رویداد را بر روی تلفن همراه خود مشاهده نماید.

 

برخی از سری دوربین های ای وی تک از فناوری پوش ویدیو پشتیبانی می کنند، از این رو برای اینکه بتوانیم از قابلیت Push Video برای پوشش نیاز های امنیتی استفاده کنیم باید دوربین هایی که دارای این قابلیت هستند را انتخاب کنیم. در این دوربین ها کاربر می تواند با توجه به نیاز حفاظتی یا نظارتی خود از سنسور های مختلف استفاده کند ، هر کدام از سنسور ها برای تشخیص یک رویداد معین مورد استفاده قرار می گیرند. پس از تشخیص هر رویداد توسط دوربین ، موارد از طریق نرم افزار Eagle Eye که بر روی تلفن همراه کاربر نصب شده است به او اطلاع داده می شود ، همزمان تصویر دوربین از 5 ثانیه پیش از وقوع رویداد بر روی تلفن همراه کاربر ارسال شده و قابل مشاهده است .

از پوش ویدیو برای چه کاربرد هایی می توان استفاده کرد ؟

هدف اصلی سیستم دوربین مدار بسته، اطلاع رسانی است و کاربر هنگامی که بتواند در زمان مناسب از بروز مشکلی آگاه شود ، می تواند با اقدام به موقع از وقوع بحران جلوگیری کند. تکنولوژی پوش ویدیو ( Push Video ) یکی از مواردی است که بصورت آنلاین کاربر را از بروز مشکل آگاه می کند. برخی از مواردی که می توان از این قابلیت منحصر به فرد محصولات ای وی تک استفاده کرد بصورت زیر هستند :

 • مراقبت از سالمندان و افراد ناتوان 

با استفاده از امکان پوش ویدیو می توان بصورت نا محسوس افراد سالمند و ناتوان را تحت نظر گرفت و در صورتی که نیاز به مراقبت داشتند با اقدام به موقع به کمک آنها شتافت.

 • کنترل میزان رطوبت  توسط سنسور

شدت رطوبت محیط را می توان با استفاده از سنسور رطوبت متصل به دوربین مدار بسته avtech تشخیص داده و اطلاع رسانی کرد. در برخی از نقاط نیاز به کنترل دقیق شدت رطوبت محیط وجود دارد که این کار را می توان با استفاده از محصولات ای وی تک تحت نظر قرار داد.

 • کنترل میزان گازهای خطرناک مانند CO 2 توسط سنسور

هر ساله تعداد زیادی از افراد در کشور به خاطر گاز گرفتگی یا خفگی ناشی از گاز یا دود ، جان خود را از دست می دهند. دوربین پوش ویدیو ای وی تک با استفاده از سنسور مخصوص تشخیص گاز ، می تواند هر گونه نشت گاز های خطرناک مانند co و  co2 را در مراحل اولیه به تلفن همراه کاربر اطلاع داده و جان افراد را نجات دهد.

 • کنترل دسترسی افراد و شناسایی موارد مشکوک

استفاده از سیستم کنترل تردد هر روز در حال توسعه است ، دوربین ای وی تک با استفاده از ورودی آلارم خود می تواند هر مورد ورود غیر مجازی را که از طریق دستگاه کنترل تردد متصل به خود انجام می شود را تشخیص داده و مراتب را به کاربر اطلاع دهد.

 • کنترل ورود غیر مجاز به محوطه حفاظت شده

دوربین ای وی تک به لطف استفاده از سنسور های ورود غیر مجاز می تواند نقش سیستم اعلام سرقت را بازی کند ، دوربین می تواند ورود همه افراد از درب ورودی را اطلاع رسانی کند، سنسور های متصل بر روی درب ورودی به ورودی آلارم دوربین ای وی تک متصل می شوند.

 • تشخیص سیل

با استفاده از سنسور تشخیص سیل وصل شده به دوربین ای وی تک ، می توان هر گونه تغییر ناگهانی سطح آب ، آبگرفتگی و … تشخیص داد ، با استفاده از دوربین avtech ، می توان وقوع سیل در مراحل اولیه را تشخیص داده و جهت مدیریت بحران ناشی از سیل اقدامات لازم را انجام داد .

 • تشخیص هر گونه تحرک در میدان دید دوربین

با استفاده از دوربین ای وی تک ، کاربر می تواند هر حرکتی را در جلوی دید دوربین تحت نظر داشته یا از آن مطلع شود و تصویر آن را روی تلفن همراه خود مشاهده کند. به عنوان مثال زمانی را در نظر بگیرید که به مسافرت رفته اید و دوربین نصب شده در حیاط شما با قابلیت Push Video در حال تصویر برداری است ، در صورت تشخیص هر گونه حرکت اضافی ، تصاویر روی تلفن همراه شما ارسال می شود ، به این ترتیب خطر سرقت به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

push video

اطلاع رسانی در پوش ویدیو چگونه است ؟

اطلاع رسانی به کاربر از طریق نرم افزار موبایل Eagle Eyes انجام می شود و شامل ارسال پیام متنی و تصویری می باشد. همچنین می توان تصاویر را به گونه ای تنظیم کرد که همزمان برای چند کاربر ارسال شود ، با استفاده از این قابلیت ، می توان راه حل های دوربین مدار بسته مناسب با هر کسب و کار را طراحی و اجرا کرد.

Push Video

نحوه کار Push Video چگونه است ؟

 • نصب سنسور در محل مناسب
 • اتصال سنسور به دوربین
 • تشخیص رویداد از طریق سنسور متصل شده به دوربین
 • تشخیص غیر طبیعی بودن رویداد توسط دوربین
 • اطلاع به کاربر از طریق تلفن همراه و ارسال تصویر وقوع و پیش از وقوع رویداد

چه مواردی توسط Push Video اطلاع رسانی می شود ؟

دوربین ای وی تک پس از تشخیص رویداد های مختلفی از قبیل تشخیص ورود غیر مجاز ، تشخیص سیل ، تشخیص تلاش برای ورود غیر مجاز از طریق دستگاه کنترل تردد ، تشخیص گاز های خطرناک ، تشخیص ترک کردن محل کار در خط تولید یک کارخانه و موارد اضطراری دیگر با استفاده از تکنولوژی Push Video به کاربر اطلاع می دهد و کاربر می تواند تصاویر را در تلفن همراه خود مشاهده و با اقدام به موقع مشکل را حل کند.

به خاطر داشته باشید که تکنولوژی Push Video بر روی برخی از دوربین های Avtech وجود دارد از این رو هنگام انتخاب دوربین مناسب بهتر است که با کارشناسان فروش ما در فرتاک گلوبال ویژن با شماره 02188730400 تماس بگیرید .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن