خانه هوشمند

تکنولوژی های هوشمند در مراقبت از سالمندان و معلولین در خانه

از مزایای تکنولوژی خانه هوشمند برای مراقبت از سالمندان و معلولین در خانه می‌توان به حفاظت از آنها در هنگام نبود اعضا در خانه به وسیله برخی تجهیزات اشاره کرد. سالمندان و یا ناتوانان جسمی در زندگی روزمره خود نیاز به پرستاری و مراقبت دارند. آنها گاهی برای انجام امور روزمره خود دچار مشکل می‌شوند، مثلا سالمندانی که از بیماری آلزایمر رنج می برند یا افراد دارای معلولیت حرکتی این مشکلات تاثیر زیادی در روحیه و امید به زندگی این افراد دارد به علاوه باعث ایجاد خلل در کارهای روزمره اعضا خانواده خواهد شد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی به ویژه راهکارهای تکنولوژی خانه هوشمند بسیاری از نیاز های معلولین و سالمندان به راحتی قابل حل است. با استفاده از این فناوری ها در خانه دیگر نگران عزیزان خود نخواهید بود و بدون اینکه دائما در کنار آنها باشید میتوانید بر سلامت آنها نظارت کنید، ودر عین حال به فعالیت های خودتان نیز مشغول باشید.

سالمندانی که دچار آلزایمرو یا مشکلات جسمی هستند ممکن است نسبت به باز و یا بسته بودن درب، روشن یا خاموش بودن اجاق گاز و یا هر چیز دیگر نتوانند واکنش مناسب نشان دهند. بنابراین فناوری خانه هوشمند میتواند کمک شایانی به روند زندگی و کارهای روزمره معلولین و سالمندان کند و همچنین باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های زندگی شود.

دوربین سالمند و معلولینمعرفی کامل خانه هوشمند و قابلیت های آن برای سالمندان و معلولین

تجهیزات هوشمند برای نظارت و مراقبت از سالمندان و معلولین در خانه هوشمند

  • سنسورهای محیطی

یکی از ابزارهای تکنولوژی خانه هوشمند برای افراد سالمند یا معلول استفاده از سنسورهای محیطی است. این سنسورها تجهیزاتی برای کمک به سالمندان در خانه هستند. این سنسورها در اطراف خانه قرار گرفته اند و می توانند، آتش ، نشت گاز های سمی ، نشت آب و تغییر دمای محیط و غیره را تشخیص دهند. و در صورت بروز هریک از این اتفاقات، در صورت لزوم به اورژانس یا پلیس و یا از طریق تلفن همراه به شما در هر نقطه ای که باشید هشدار دهد که به راحتی میتوانید نظارت ، کنترل و عملکرد دقیقی داشته باشید.

  • نظارت تصویری و صوتی

نظارت تصویری جنبه دیگری از تکنولوژی خانه هوشمند است که می تواند به نفع افراد مسن یا معلول باشد. از طریق مانیتور ویدیویی و صوتی ، یا از طریق رایانه یا تلفن هوشمند شما می توانید ، فرد سالمند یا معلول خود را در خانه نظارت کنید. این نوع نظارت بصری باعث کاهش استرس و ایجاد امنیت خاطر برای خانواده یا مراقبان فرد معلول یا سالمند می شود.

  • دستگاه های تلفن همراه

نظارت بر خانه و افراد سالمند ومعلول در خانه به آسانی از طریق تلفن همراه انجام میشود. سنسورهای مورد استفاده در خانه های هوشمند ، هنگامی که با دستگاه های تلفن همراه هماهنگ می شوند ، می توانند کارهایی مانند خاموش و روشن کردن چراغ ، تلویزیون ، باز و بست کردن درب ، تغییر دمای محیط ،و کنترل اجزای خانه را داشته باشند. این فناوری نه تنها برای افراد سالمند و معلول بلکه برای همه مناسب است و در صرفه جویی زمان و کاهش هزینه های مصرفی تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

  • حسگرهای بدن

سنسورهای پوشیده شده یا متصل به شخص تحت نظرهستند که می توانند اطلاعاتی راجع به حرکات غیرمعمول یا هشدار به پرسنل اورژانس در مواقع اضطراری ارائه دهند.

دوربین سالمند و معلولینکنترل خانه هوشمند توسط افراد سالمند یا معلول در خانه

خانه هوشمند محیطی امن و آرام برای افراد سالمند و معلولان می باشد به طوری که آنها را از انجام بسیاری از کارهایی که مانع آسایش آنهاست باز می دارد و به آنها کمک می کند به آسانی خانه هوشمند را کنترل کنند! افراد سالمند یا معلولین می‌توانند به آسانی از هوای مطلوب و دلخواه خود بهره‌مند شوند و یا چراغ ها و هر نوع اجزا و وسیله ای در خانه هوشمند را خاموش و روشن کنند و یا درب را باز بست نمایند و اوقات آرامی را بدون اینکه بخواهند حرکتی کنند به وسیله یک لمس ساده از طریق یک تلفن همراه هوشمند یا پنل لمسی و یا با یک فرمان صوتی سپری کنند. به این ترتیب اعتماد به نفس آنها حفظ می شود و خیال اعضا خانواده بابت عزیزانشان آسوده خواهد بود.

در نهایت می توان گفت امروزه با روند رو به رشد تکنولوژی، می‌توان بسیاری از کارهایی که در گذشته قابلیت انجام نداشتند را انجام داد. کنترل و مراقبت از عزیزان سالمند و معلول، همیشه دغدغه هر روزه و هرساعته شما در بیرون منزل خواهد بود. از طریق استفاده از فرایند هوشمندسازی و دوربین‌های باکیفیت و با قابلیت‌های مختلفی همچون رصد آنلاین و گفتگوی دوطرفه، می‌توان آسوده خاطر به کارهای روزمره خود رسیده و از حال این عزیزان در منزل یا بیمارستان به صورت لحظه‌ای اطلاع پیدا کنید. شرکت فرتاک گلوبال ویژن با توجه به لزوم عملکرد مناسب دوربین‌ها و تکنولوژی های هوشمند اهمیت موضوع مراقبت و کنترل توسط شما،  بهترین برندها و مدل‌های موجود در بازار را معرفی و به شما عرضه می‌نماید، تا شما بتوانید با حداقل قیمت، خرید دوربین مداربسته را انجام داده و مورد استفاده خود و خانواده خود قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مشخصات دوربین‌های عرضه شده، می‌توانید با کارشناسان ما در فرتاک گلوبال ویژن با شماره 02188730400 در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن